Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Historyczna peerka

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Historyczna peerka
Autor Wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Historyczna peerka Odpowiedz z cytatem
Panowie! :)
Na początku maja do MKSu zanieśliśmy pismo odnośnie wyremontowania peerki #367 i doprowadzenia jej do stanu oryginalnego. Nie myśleliśmy, że coś z tego wyjdzie, ale spróbować nie zaszkodziło.

W czwartek otrzymałem telefon od p. Andrzeja Jurkowskiego (dyrektora zaplecza technicznego), który poinformował mnie, że nie byłoby problemu z takim remontem. Zaproponował też, abyśmy sie spotkali i ustalili szczegóły, tj. jak by autobus miał wyglądać.

I tutaj pytanie do Was, co warto byłoby zmienić, żeby autobus wyglądał, jak w roku 1990?
Oczywiście podstawowymi rzeczami jest:
- zachowanie oryginalnego ukąłdu siedzeń
- oryginalne zderzaki z przodu i tyłu
- oryginalne siedzenia z dermy
- filmy (przód, tył i bok)
- oryginalna kabina
- pozostawienie oryginalnej szyby tylnej i przedniego świetlika
- pomalowanie autobusu w kremowo-czerwone barwy
- namalowanie herbu i numerów taborowych od szablonu

Jak jeszcze coś to piszcie. :)

Sob Maj 28, 2011 14:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Sob Maj 28, 2011 14:56
Szymon
Kierowca

Post Re: Historyczna peerka Odpowiedz z cytatem
Super :D Historyczne malowanie oczywiście musi być! Ale moim zdaniem jeżeli chcemy żeby to jakoś porządnie wyglądało to trzeba mieć porządny materiał, który mógłby posłużyć jako "szablony. Przykładowo wzór malowania autobusu, jak to powinno wyglądać z przodu, a jak z tyłu... Ja bym proponował jako podparcie wykorzystać skarżyską "Kronikę komunikacji miejskiej", w której na pewno znajdą się jakieś bardziej szczegółowe fotki Jelcza PR110M.

Jeżeli ustalicie jakiś konkretny termin spotkania to postaram się stawić :)

Nie Maj 29, 2011 12:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety...

http://phototrans.eu/14,519784,0,Jelcz_PR110M_367.html
Sob Sty 21, 2012 00:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Koszt remontu (a właściwie budowy od podstaw) tej peerki przewyższył znacznie możliwości finansowe MKSu.

Sob Sty 21, 2012 23:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Tylko najpierw był telefon z informacją że nie ma problemu... nie wiem jak to potoczyło się dalej, gdyż na forum nic nie napisaliście (dalej czyli po tym telefonie)
Nie Sty 22, 2012 00:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Po telefonie byliśmy parę razy w MKS ie, aby się dowiedzieć co i jak. A tak na prawdę decyzję o nie remontowaniu dostałem od... kierowcy owej peerki. Gdy poszedłem do MKSu, na wizytę do p. dyrektora (swoją drogą przemiły człowiek!), powiedział, że tego samego dnia rano prezes podjął decyzję o nie podejmowaniu działań remontowych. Nawet pomyślałem, żeby zorganizować pożegnalny przejazd tą peerką, ale niestety, spóźniłem się, bo wyjęli z niej już silnik i to był koniec. :(

Nie Sty 22, 2012 09:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Dlatego nie ma nawet sensu chodzić do MKSu skoro oni nas mają w ...
Pon Sty 23, 2012 12:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Apropo zabytkowej PeeRki i tego że MKS nas olał. No dobra, fakt trochę nie ładnie się zachowali robiąc nam nadzieję mówiąc - tak, tak, odbudujemy Jelcza tak jak do nas przyjechał z fabryki", po czym go kasują. Nie wieże im że nie wiedzieli o kosztach, no przecież 10 PeeRek przeszło NG, więc nie można mówić, że byli zaskoczeni kosztami odbudowy #367, bo wiedzieli ile wydawali na wcześniejsze Jelcze. No ale dobra wyliczyli dokładnie ile ich to wyniesie i przerosło to ich możliwości i jakoś to rozumiem, w końcu spółka nie jest jakaś bogata, tak ze może wyremontować autobusy na zabytki kiedy chce i ile chce. Od jakiegoś czasu z kolegą z Kielc rozmawiamy nt. stowarzyszenia / klubu, na wzór KMKM Warszawa, tylko że u nas zasięg wojewódzki z kilku przyczyn, pierwsza to, ze ciężko byłoby znaleźć 15 pełnoletnich chętnych osób do założenia stowarzyszenia, a dwa to że wtedy każde miasto może liczyć na swój zabytek - dla każdego miasta jakiś charakterystyczny wóz (ale o tym najwyżej 13.02). Zresztą kiedyś już tak powierzchownie rozmawiałem z Pawłem i Radkiem na ten temat. Uważam temat za dosyć ważny, bo kolega znalazł osoby chętne za sponsorować przyszłe KMKM, rozmowy będą jeszcze trwały z potencjalnymi sponsorami :)
Pią Sty 27, 2012 23:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ja myślę, że teraz iść do MKSu i powiedzieć, że chcemy zabytkową M11. Tylko nie remontować (najlepiej #342 - najpóźniej miał remont), tylko np. pomalować i uzupełnić o oryginalne detale. A później jakby się zebrało kasę to odkupić i dopiero o jakimś remoncie pomyśleć, co Wy na to?

Padła też kiedyś propozycja, aby z którejś z wyremontowanych peerek zrobić historyka - niestety wiąże się to ze sporym nakładem i finansów i pracy, bo przecież co trzeba zmienić - siedzenia, układ siedzeń we wnętrzu, tylną część wnętrza (teraz jest a'a 120M), przedni świetlik, tylną ścianę, listy na boku. Oj, zrobili nam z tych peerke 120M... :P

Sob Sty 28, 2012 08:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
MIG ! Super pomysł Paweł ! Uwielbiam ten huk silnika, tłuczenie się i te stalowe felgi z przodu. MIGów co prawda jak psów, ale jeden na wzór oryginału to bardzo dobry pomysł. Ustalmy który padnie naszą ofiarą, zorientujemy się w MKSie ile będzie kosztować to i wtedy można zastanowić się, skąd wziąć pieniądze.
Sob Sty 28, 2012 10:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No pomysł nawet nawet :) Wszystko trzeba ugadać tego 13 lutego.
Sob Sty 28, 2012 14:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Oby nie był pechowy hahahaha
Sob Sty 28, 2012 14:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Nie nie będzie, na pewno! :)
Jest wiele do obgadania, jest wiele do ustalenia - zrobi się, nie wszystko na raz, ale zrobi, po kolei. 13-ego zarzucę pewną propozycję :D
Sob Sty 28, 2012 18:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Sob Sty 28, 2012 18:00
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: