Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Zarządzanie komunikacją

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Zarządzanie komunikacją
Autor Wiadomość
Bartek_K
Kierowca

Post Zarządzanie komunikacją Odpowiedz z cytatem
Panowie. Mam takie pytanie: jak np MKS radzi sobie z planowaniem grafików, zarządzaniem taborem, itp. ? Czy oni mają jakieś oprogramowanie, pozwalające im jakoś wyliczyć czas pracy kierowcy, itp ? Jeśli tak - to jakie ?
Czy może jest tak, że wszystko robią ręcznie ?

Ktoś z Was wie ? ewentualnie jak to jest w Kielcach, Radomiu ?

Ja mogę wypowiedzieć się na temat Warszawy, Karczewa.
Sob Sty 28, 2012 11:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sob Sty 28, 2012 11:28
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Dajcie czas do wtorku z Kielcami, to powiem co i jak Cool
Sob Sty 28, 2012 18:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Z tego co wiem, to grafiki ustala dział ruchu - każdy kierowca ma bodajże 165 godzin pracujących w miesiącu. Co do zarządzania taborem - każdego dnia jest rozpisywany grafik pojazdów na dzień następny. W pierwszej kolejności na główne linie typu 1, 7, 14, 15, czy 25 wysyłane są MANy. Ale to tylko teoria, bo tak na prawdę każdy kierowca bierze "swój " autobus, w związku z czym jeżdżą peerki i 120M. Wczoraj jak byłem koło bazy to na 7 MANów, jeździł tylko 418 na "1", 419 wyjechał na szkolną "3" i tyle chyba.

Sob Sty 28, 2012 20:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
7 Manów ? A to skąd się wzięły jeszcze 2 ?

Chodzi mi o to , czy robią to ręcznie - planują, czy korzystają z oprogramowania jakiegoś do zarządzania komunikacją ?

EDIT: Sorry, jak bum cyk cyk - nie wiem czemu ubzdurało mi się że mamy 5 Manów (razem z Grafami). Jest ich oczywiście 7 - wybaczcie.

Ostatnio zmieniony przez Bartek_K dnia Sob Sty 28, 2012 20:17, w całości zmieniany 1 raz
Sob Sty 28, 2012 20:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
No jak to skąd? Z Suwałk! :D

Mamy #415, #416, #417, #418, #419, #420 i #421. :) 5 Grafów i 2 MANy. :)

Sob Sty 28, 2012 20:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Tak jest, zgadza się.
Dziwi mnie to. Mamy 7 Manów, 2 Neosie, Solini i Libero (5) = 14 autobusów, nadających się do obsługi linii no i plus kilkanaście PR110. Czemu MKS zostawia Many ?

Powiedzcie, na jakim etapie stoją Neoplany ? W sensie: jeżdżą ?
Sob Sty 28, 2012 20:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Aktualnie widuje tylko #399 promujący badania kobiet. Ostatnio wczoraj widziany na 15. Zdaje mi się że, od kiedy pojawiły się MANy, Neosie poszły lekko w odstawkę.
Sob Sty 28, 2012 20:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No tak, pytanie dlaczego ?
M11 palą więcej przecież.. i nie są niskopodłogowe.
Sob Sty 28, 2012 20:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżdżą, #400 wczoraj robił za "19" rano, a przedwczoraj po południu. #399 wczoraj na "15" widziany.

Czemu MANy zostają? Bo zwykle kierowcy, którzy je mają kursują na pierwszych zmianach i zjeżdżają równo z tymi wyjeżdżającymi na II zmianę, więc jak nie ma MANów to wyjeżdża wszystko inne, a potem MANy stoją.

Sob Sty 28, 2012 20:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Bez sensu.
Wg. mnie oczywiście.

Wracając do poprzedniej kwestii: w MKS planuje się wyjazd pojazdów z dnia na dzień, śmiesznie trochę. Bo nie korzysta się w ten sposób (jeśli kierowca ma swój autobus) z najnowszych pojazdów. Jeżdżą M11 (do których nie mam nic) ale nie są niskopodłogowe. Wydaje mi się że sprawdzone rozwiążanie jakie jest w mojej firmie, tj. Grafik + Kierowca + autobus = kurs, jest lepsze. Kierowca dostaje autobus na dany dzień/kurs/kursy i zaplanowane jest to wcześniej, a w pogotowiu, zawsze są inne autousy, w razie gdyby któryś z jężdżących na linii, wysypał się.
Sob Sty 28, 2012 20:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
I tu muszę Cię pocieszyć, bo prawie wszystkie M11 stoją na bazie. :) Rzadko się zdarza, żeby któraś wyjechała.

Tutaj raczej o to chodzi, że jak dany kierowca na np. "1" to w grafiku dają mu jego wóz, no, chyba, że akurat jego wóz weźmie kto inny wcześniej, albo jest na warsztacie, to wtedy daje się inny. Ale tak to każdy jeździ swoim.

Sob Sty 28, 2012 21:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Sob Sty 28, 2012 21:18
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: