Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Sprawność pojazdów podczas zimy
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Sprawność pojazdów podczas zimy
Autor Wiadomość
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
na 12 od dawna już w sumie widzę Soline (co tylko jestem). Nie wiem czym to jest pokierowane, skoro zainteresowanie graniczy z pojemnością pojazdu (czasami) a szczególnie w godzinach szczytu i kursie do Ubyszowa.
Pon Lut 06, 2012 21:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Lut 06, 2012 21:44
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Na kursie o godz. 13:40 z Szydłowieckiej od Metalowców nie dało się do drzwi dopchać, żeby wysiąść. Solina owszem, w dni wolne się zdarzała. Ale w robocze? Dla mnie to już przesada... A tymczasem na obsługiwanej zawsze Soliną "26" hulał #407... Jakby nie można było ich odwrotnie dać...

Pon Lut 06, 2012 21:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
A na 26 zawsze jeździ prawie powietrze a miasto upiera się, żeby z taką częstotliwością utrzymywać te linię. No to albo utrzymujemy komunikację ze wszystkimi osiedlami w ten sposób albo nie róbmy komunikacji. Ile na Bernatce a ile na Pogorzałym osób mieszka, jeżdżących do centrum.
Pon Lut 06, 2012 21:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
"26" to główna linia dojazdowa z Milicy i os. Odrodzenia na Manhattan i w ogóle na całe przydworcowe. Zawsze odkąd pamiętam jak się jechało na Dworzec ode mnie to tylko "26". I tak znowu samo powietrze tą linią nie jeździ, ale Solina, czy Libero wystarcza, a Mercedes już spokojnie wystarcza. :)

A tak w sumie to miałem teraz dziwną sytuację - przed chwilą na przystanek na Słowackiego podjechał #397 z dyktami "7". Postał chwilę, ruszył, po czym po chwili widziałem go jadącego Słowackiego w dół. Ciekawe, prawda...? :-k

Wto Lut 07, 2012 07:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Kolejny wariantowy kurs ?

Tak, zgadzam się że Solina wystarcza. Ale był okres przed solinami i nawet trochę później, że PR110 ciągle na 26 jeździł. Obserwowałem tę linie bo sam mieszkam w Skarżysku jak jestem na Piłsudskiego przy norwida i 26 wieczorem np jechało kilka osób na krzyż. Absolutnie nie neguje potrzeby tej linii. Miasto zgodnie ze swoimi zadaniami, jakie ma każda gmina, ma obowiązek organizacji komunikacji miejskiej. Z tym że skoro zapotrzebowanie na 26 nie jest tak wielkie jak np na 9 czy 18 w dniach roboczych i to po 16, to dlaczego te linie nie kursują, skoro mniej obłożona linia, z mniejszym load-factorem jak 26 jeździ ? Chodzi mi bardziej o brak konsekwencji.
Wto Lut 07, 2012 11:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
No, tu się z Tobą zgadzam, a dyskusję na ten temat przenieśmy do działu linii miejskich. :)

A co do dzisiaj, to jak powiedział Radek "nie chwalmy dnia przed zachodem słońca" - wszystko ładnie, pięknie, duże jeżdżą na swoich liniach, małe na swoich, ale cóż. Wyjątek musiał być. I to nie przyjemny dosyć.

Jedna z dwóch Solin (#410), obsługuje w dniu dzisiejszym... 7... #-o

Rozumiem, że jest brak autobusów (tia...) i nie są przygotowane do jazdy (jak to u nas), ale żeby Solinę na 7!? Upchana po brzegi była na kursie o 15 z Z-2... Gratuluję pomysłu dyspozytorowi... I wyobraźni, bo na prawdę wielką trzeba mieć, żeby na taką linię wysłać taki "autobus"... [-X

Wto Lut 07, 2012 15:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No przesadzili... A co do Paweł #353 to miałem na myśli #352 :) a wyszło to co wyszło...
Wto Lut 07, 2012 17:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
To mój cytat był Paweł Wink, ale nieważne. No właśnie, heh. Powtórka z rozrywki. Ja zawsze się zastanawiam, kto kieruje tym jakie pojazdy są kierowane na linie: Derlatka czy Prezes. Zapewne jest tak, że P. Derlatka podpowiada który kurs uciąć a pan wielki prezes podpisuje. Tak samo a autobusami, ale tutaj chyba P. Derlatka ma autonomie. Jak widać - jak zwykle mu nie wychodzi dysponowanie taborem. Mrozów nie było takich jak ostatnio, żeby zgonić na to, że autobusy zamarzły.
Wto Lut 07, 2012 17:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No to aż miło będzie sobie słuchać wyjaśnień w MKSie :D
Wto Lut 07, 2012 23:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
To jest jak moda na sukces - niekończąca się historia.

Panowie, z tego co widzę to tak w ogóle stosunkowo niedawno był przetarg w MKSie na dostawę akumulatorów... samochodowy spokojnie pociągnie z 4-5 lat, autobusowy z racji użytkowania - rzecz jasna mniej, ale nasze nie mają więcej niż 2 lata. Może dlatego wróciły wyświetlacze ? :D
Swoją drogą, z punktu widzenia oszczędności, raczej opcja odpalania na noc autobusów by w sumie w grę nie wchodziła. W moim przekonaniu pozostaje odpowiednio wczesne przygotowanie pojazdu rano. Dobra wiadomość to taka, że takich mrozów chyba już nie będzie. Tzn -30*C :)
Sro Lut 08, 2012 00:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jeszcze nie wiadomo mogą powrócić ale też wątpię w taką temp. A po za tym trzeba wiercić dziurę w całym z racji wyświetlaczy bo rzeczywiście trzeba by tylko dokupić nawet z 2 wyświetlacze ( do #401 i #404) i by były również chlubą MKSu. Bo teraz jak tak słyszę w autobusach to już ludzie gadają że to dno jest a nie przewoźnik i lepiej im jechać busem bo 1. częściej jest 2. mały jak mały ale przystosowany do liczby osób, bo teraz np. podjeżdżają już nie 1 a 2 busy. Nawet zauważyłem już coraz częstsze przypadki jazdy po mieście busem. W sumie kosztuje tyle samo ale racja jest taka że częściej jest.. :!:
Sro Lut 08, 2012 09:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No tyle samo, ale busy są częściej i to ich jedyna przewaga w tej chwili. No w sumie dodać można że jeżdżą po tych trasach po których nie jeździ MKS a jest na to zapotrzebowanie, więc dlatego ludzie coraz częściej wybierają busy. Pomimo ścisku.
Sro Lut 08, 2012 11:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Panowie, jak wygląda sytuacja w ciągu dwóch dni ostatnich ?
Czw Lut 09, 2012 19:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Nawet spokojnie. Wszystko duże jeździ, wszystko małe też. MANów dzisiaj wyjątkowo dużo stało na bazie, a M11 tylko jedna... :-k
Tak to z dzisiaj zaobserwowane (po ukośniku zmiany):
1 - /1 MAN/MAN/Mercedes, /2 MAN/Peerka
4 - na II M11
12 - libero/libero
16 - Nerwojelcz/Kapena
19 - MAN/Mercedes
25 - PR110M/Solniczka
26 - libero/libero

Tak to na 5 widziałem #396, na 17/1 i 21 #399 i peerke. Także nie jest źle. :) Przebolałbym tylko tą Kapenę po poludniu na 16 i Solinę na 25... :rolleyes:

Czw Lut 09, 2012 20:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Dodając fakt ze na 14 od 2 dni jeździ #368 a na 7 również 2 dni #369. Już 3 dzień na 17 jest #401, a na 10 #394. Nawet ku mojemu zaskoczeniu na poranną 2 wyjeżdża #404 a na A i to szok: #400. Tak więc do II ZM nawet nawet, teraz na 7 po godzinie 17 wyjeżdża a to kapena a to solniczka i fakt jest ciasno ale lepiej niż o go 15. Więc komunikacja jak na_razie na dobry.

\\ Korekta BBCode i ortograficznego. S.
Pią Lut 10, 2012 08:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Dziś MKS przeszedł sam siebie! Oto co dzisiaj zauważyłem na liniach:
1 - 373
12 - 374
19 - 396

I jak na razie ani jednego midika! :dance:

Nie Lut 12, 2012 11:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
O kurde... aż taki tłok dzisiaj ?

Edit: widziałem 373 na 1 faktycznie i widziałem 14 z mercem.
Swoją drogą, masa ludzi wysypała się z kościoła na zachodnim po 13, a 14ka jechała jakieś 15 minut później (więc pod kościołem była około 20minut później), jakby puścili ją 15 minut wcześniej, zgarnęła by trochę osób.
Nie Lut 12, 2012 12:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Nie Lut 12, 2012 12:12
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: