Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Oświadczenie miłośników Komunikacji Miejskiej

 
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Oświadczenie miłośników Komunikacji Miejskiej
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Oświadczenie miłośników Komunikacji Miejskiej Odpowiedz z cytatem
skarzysko24.pl napisał:
Oświadczenie miłośników Komunikacji Miejskiej

Na prośbę miłośników Komunikacji Miejskiej w Skarżysku poniżej prezentujemy treść oświadczenia jakie przesłali do Nas w sprawie jakości usług Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Naszym mieście.

O Ś W I A D C Z E N I E

W imieniu Miłośników Komunikacji Miejskiej, chcemy zdecydowanie zaprotestować przeciwko nieprofesjonalnym i nieodpowiedzialnym praktykom, stosowanym przez Zarząd i Dyrekcje Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej. Mieszkańcy Miasta oraz Powiatu Skarżyskiego są niezadowoleni z braku jakiejkolwiek jakości usług oferowanych przez MKS Skarżysko-Kamienna, co potwierdza przeprowadzona za pośrednictwem portalu skarzysko24.pl oraz TSK24.pl sonda, gdzie jednoznacznie rysuje się przepaść pomiędzy liczbą ludzi zadowolonych a niezadowolonych z tego, co dzisiaj oferuje nam MKS.

Poniżej krytyki i jakichkolwiek standardów znajdują się nakazy wydawane przez Prezesa, który nakazuje pracownikom głosowanie w internetowej sondzie portalu skarzysko24.pl, dotyczącej działalności ich spółki na TAK (Są zadowoleni z działalności MKS).

Karygodne są także prześladowania kierowców, którzy odważą się współpracować z Miłośnikami Komunikacji Miejskiej w Skarżysku-Kamiennej pod rygorem zwolnienia, napiętnowania, kar finansowych (przy żałośnie niskich pensjach kierowców a wysokich nagrodach dla Prezesa) - przypomnę, w 2009 roku uzyskaliśmy oficjalną zgodę od ówczesnego Wice Prezesa Jana Maćkowiaka, na robienie pojazdom zdjęć, nielimitowaną liczbę wejść na zajezdnię MKS oraz możliwość jazdy w przedniej części autobusów, obok kierowcy (oczywiście z zakupionym biletem) - jak widać, nijak ma się to do polityki a raczej gry Prezesa.

Drodzy Państwo, wielką nieudolnością i totalnie amatorskim poziomem, wykazuje się tzw. Dział Ruchu. Dział ten nie potrafi prawidłowo rozplanować kursów poszczególnych linii i autobusów, co w efekcie daje małe pojazdy na najbardziej obleganych liniach w godzinach szczytu, tłok i niezadowolenie. To tylko jeden z wielu absurdalnych przykładów pracy ludzi niekompetentnych, jakimi niewątpliwie są osoby wysoko postawione w MKSie. Przypomnę tylko o wysoko-podłogowych autobusach marki Mercedes O-303, wypuszczanych na trasę w dni targowe, gdzie oczywistością są osoby starsze i schorowane, które w żaden sposób nie są w stanie "wdrapać się" do wnętrza pojazdu. Kolejny z faktów to przepełnienie pojazdów w dni targowe, gdzie Dział Ruchu nie potrafi zadysponować wielko-pojemnych pojazdów (zakupione i wyremontowane 7 MANów - w godzinach szczytu, stoją nieużywane na zajezdni). Niestety, Dyrekcja Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej, wystawia cierpliwość pasażerów na ogromną próbę, poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowania pod względem dobierania taboru i czasów kursowania, ale także proponowanej podwyżki cen biletów - w żaden sposób nie podnosząc jakości oferowanych usług, bowiem w przeciągu ostatnich lat, co roku kasowane są kursy i linie, a w zamian, pasażerowie nie otrzymują nic. Sprzeczne jest to z podstawowymi założeniami , jakie niesie ze sobą zadanie Gminy Skarżysko-Kamienna, której obowiązkiem jest zorganizowanie sprawnego transportu publicznego - dla przypomnienia, Miasto Skarżysko posiada 100% udziałów w MKS. Dział Ruchu nie jest kompetentny nawet zorganizować linię autobusową numer 6, która powstała w 2009 roku, a zaplanowana trasa i czasy kursów ułożone zostały tak, by obłożenie pasażerów było możliwie jak najniższe i tym samym, był to pretekst do ich likwidacji a na końcu likwidacji całej linii - pomimo zapotrzebowania na przewóz, w tym przypadku z Osiedla Pogorzałe do centrum miasta.

Problemem jest także informacja pasażerska, jaka znajduje się na jeżdżących autobusach. Niejednokrotnie składaliśmy własne propozycje, dotyczące oznaczeń linii autobusowych, tras, rozkładów, których wprowadzenie w życie pochłonęło by znikome środki a mogłoby znacznie zwiększyć czytelności i dostęp do tych najważniejszych elementów, lecz każdorazowo propozycje były odrzucane a najczęściej podawaną przyczyną zwyczajne (cyt.) "nie da się". Proszę Państwa, nie da się nawet, gdy autobusy jeżdżą z dyktami informacyjnymi których wiek sięga czasów PRLu i początku lat 90 tych.

W związku z powyższym, Miłośnicy Komunikacji Miejskiej podjęli stosowne kroki w organach administracji publicznej na szczeblu wojewódzkim, aby przedsięwziąć kontrolę MKS w Skarżysku, pod względem zarówno pożytkowanych funduszy z kasy miejskiej, jak i organizacji transportu publicznego, zgodnie z obowiązującym prawem. Działania takie podjęliśmy z uwagi na niereformowalność Dyrekcji Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, brak reakcji i ciągłe ignorowanie naszych osób i propozycji a przede wszystkim codzienną krzywdę, jaką spółka ta, wyrządza swoim pasażerom.

Z poważaniem,
Miłośnicy Komunikacji Miejskiej
http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/9076-oswiadczenie-milosnikow-komunikacji-miejskiej.html

Coraz głośniej zaczyna się ostatnio mówić o tym, co tak naprawdę dzieje się w MKSie - o fatalnej komunikacji, słabym taborze, znikomej informacji pasażerskiej czy niewłaściwym zarządzaniu spółką... Nie ukrywam w ogóle, że jestem zaskoczony tym oświadczeniem... :shock:

_________________


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Nie Lip 01, 2012 11:51, w całości zmieniany 2 razy
Pon Mar 26, 2012 23:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ReklamaPon Mar 26, 2012 23:21
Bartek_K
Kierowca


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 181
Skąd: Skarżysko/Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki. My to wystosowaliśmy.
Czw Mar 29, 2012 15:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Bartek_K napisał:
Dzięki. My to wystosowaliśmy.
Co rozumiesz przez pojęcie "my"? Ja tam na przykład nic nie wiedziałem o zamiarze napisania przez kogokolwiek takiego oświadczenia...

Odpowiedź MKS na wcześniejsze oświadczenie:

Cytat:
Odnosząc się do stwierdzeń zawartych w oświadczeniu "Miłośników Komunikacji Miejskiej" wyjaśniam, że przedstawione w oświadczeniu informacje są kłamliwe i niezgodne z rzeczywistością.
I tak:
1. Pomówieniem i oszczerstwem jest twierdzenie, że istniał jakikolwiek nakaz wydany przez Prezesa MKS brania udziału w sondzie zorganizowanej na portalu tsk24pl i skarzysko24pl. dotyczącej działalności spółki.
2. Pomówieniem i oszczerstwem jest twierdzenie, że są prześladowania kierowców, którzy odważą się współpracować z "Miłośnikami Komunikacji Miejskiej".
3. Nieprawdą i bzdurą jest również to, by ktokolwiek wydał Miłośnikom Komunikacji zgodę na jazdę w przedniej części autobusu obok kierowcy. Jazda taka jest zabroniona ze względów bezpieczeństwa ruchu. Ponadto obecność osoby postronnej przy kierowcy utrudnia sprzedaż biletów, którą kierowca zobowiązany jest prowadzić w czasie postoju na przystanku. Dlatego jest pewne, że nikt kto zna realia pracy kierowcy i obowiązujące przepisy nie wyda zgody na jazdę kogokolwiek obok kierowcy.
4. Nieprawdą i pomówieniem jest, że dział ruchu nie potrafi rozplanować kursów poszczególnych linii i autobusów. Oświadczam, że planowanie jaki autobus ma jechać na konkretny kurs poprzedzone było badaniami ilości przewożonych pasażerów, a planowanie autobusu jest konsekwencją wyniku badania.
5. Nieprawdą jest, że w dni targowe na linie autobusowe nie są wysyłane autobusy wielko-pojemne i że stoją nieużywane w godzinach szczytu na bazie MKS.
6. Pomówieniem jest, że kursy linii nr 6 układane były w ten sposób by obłożenie pasażerów było możliwie jak najniższe i tym samym, by było to pretekstem do ich likwidacji. Informuję, ze godziny kursowania linii nr 6. były ustalane na wniosek Rady Osiedla Pogorzałe. Ponadto na skutek złożonych wniosków przez Rady Osiedla Bór i Bzinek od dnia 31.03. zgodnie z ich propozycjami dokonywane będą zmiany w kursowaniu autobusów. Również w poprzednich latach pozytywnie były rozpatrywane wnioski mieszkańców i komitetów osiedlowych dotyczące uruchamiania dodatkowych kursów . Przykładem mogą być np. uruchamiane kursy linii nr 7 w dni wolne na osiedle Skałka, wydłużenie trasy linii nr 16 do pętli przy ul. Żytniej, wydłużone kursowanie linii nr. 14 do przystanku "Przychodnia Kolejowa"
7. Jeśli chodzi o informacje dla pasażerów na jeżdżących autobusach to nie mieliśmy ani jednej skargi, czy uwagi dotyczącej przejrzystości i czytelności.
8. Jeżeli "Miłośnicy Komunikacji Miejskiej" uważają, iż można anonimowo kłamać, zniesławiać i naruszać dobra osobiste to się mocno mylą. Z uwagi na wyjątkowe natężenie złej woli, posługiwanie się wyłącznie kłamstwem, oszczerstwem , zniesławieniem i naruszeniem dóbr osobistych zamierzam podjąć stosowne kroki prawne w celu ustalenia tożsamości autorów "oświadczenia". Następnie skieruję sprawy na drogę postępowania karnego i cywilnego.

Miejska Komunikacja Samochodowa w Skarżysku - Kamiennej Spółka z o. o. Kierownik Działu Ruchu . A. Derlatka


Zapowiada się ciekawa historia...

_________________
Pią Mar 30, 2012 20:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 146
Skąd: Skarżysko-Kam.

Post Odpowiedz z cytatem
Ale czy mamy jakieś inne wyjście? a My tj. większość tych co są na forum stałymi bywalcami+ jeszcze kilku miłośników. Kiedyś trzeba było pokazać MKSowi ich błędy i udowodnić im, że się mylą. A jak oni to zinterpretowali to juz inna historia.
Ważne, ze mieszkańcy popierają :). A sądem sobie mogą straszyć, mnie to nie rusza, nawet mogę być w sądzie i tak potwierdzę ich nieudolność!
Sob Mar 31, 2012 21:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 181
Skąd: Skarżysko/Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Nie tylko Ty jesteś miłośnikiem. Zebrało nas się trochę i wystosowaliśmy takie oświadczenie.
Pon Kwi 02, 2012 10:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ReklamaPon Kwi 02, 2012 10:33
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Skarżyskie forum komunikacji miejskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online