Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
REDUKCJA KURSÓW LINII AUTOBUSOWYCH W 2013 ROKU?!

 
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
REDUKCJA KURSÓW LINII AUTOBUSOWYCH W 2013 ROKU?!
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post REDUKCJA KURSÓW LINII AUTOBUSOWYCH W 2013 ROKU?! Odpowiedz z cytatem
Na stronie naszego skarżyskiego przewoźnika pojawił się wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie reorganizacji kursowania linii autobusowych. Ma to przynieść blisko 900 tys. złotych oszczędności, które pomogą MKS-owi utrzymać się na powierzchni. Poniżej treść wniosku do Prezydenta Miasta:

MKS Skarżysko napisał:
Proponowane zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej - zmniejszenie ilości kursów na poszczególnych liniach:

Skarżysko-Kam. 25.01.2013.

Szanowny Pan Roman Wojcieszek,
Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej


1. MKS w Skarżysku-Kam. Sp. z o.o. wnioskował na 2013r o kwotę rekompensaty w wysokości 5.138.860 zł (słownie: pięć milionów sto trzydzieści osiem tysięcy osiemset sześćdziesiąt złotych) na wykonanie podobnie jak w 2012 roku 1.140.000 (słownie: jeden milion sto czterdzieści tysięcy wozokilometrów) na terenie miasta.

2. Przewidziana w budżecie kwota 3.655.000 zł (słownie: trzy miliony sześćset pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych) wystarcza na wykonanie w 2013 roku 810.000 (słownie: osiemset dziesięć tysięcy) czyli o 330.000 (słownie: trzysta trzydzieści tysięcy) wozokilometrów mniej.

W związku z tym - przygotowałem projekt reorganizacji (cięcia) linii autobusowych MKS na terenie miasta w 2013 roku.

Założeniem projektowanej reorganizacji jest:
- ograniczenie ilości wykonywanych kilometrów z minimalizacją skutków dla prowadzonej działalności przewozowej i wypracowanego przez lata układu komunikacyjnego i rozkładów jazdy.
- zmniejszenie czasu pracy kierowców autobusowych.

Celem osiągnięcia przedstawionych powyżej założeń dokonano w MKS przeglądu wszystkich linii komunikacyjnych z określeniem zadań jakie każda linia spełnia
w obecnym układzie komunikacyjnym.

4. W pierwszej fazie reorganizacji zamierzamy zmniejszyć ilość wozokilometrów na terenie miasta o 156.403 km (słownie: sto pięćdziesiąt sześć tysięcy czterysta trzy kilometry).

Powinno to przynieść zmniejszenie kosztów rodzajowych o kwotę 877 tys. zł (słownie: osiemset siedemdziesiąt siedem złotych).
5. Zgodnie z umową w sprawie świadczenia usług przewozowych komunikacji miejskiej w Skarżysku-Kamiennej i ustawą o publicznym transporcie zbiorowym gmina jako organizator publicznego transportu zbiorowego – decyduje o zakresie i kształcie wykonywanych zadań transportu zbiorowego.

6. W związku z tym w załączeniu przedkładam propozycję dotyczącą reorganizacji linii autobusowych MKS w Skarżysku-Kamiennej na 2013 rok.

7. Z uwagi na rangę zagadnienia - znaczne ograniczenie oferty przewozowej komunikacji miejskiej zwracam się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji społecznych. Celem konsultacji społecznych byłoby poinformowanie społeczności lokalnej (komitetów osiedlowych, mieszkańców) o planowanych działaniach oraz stworzenie mieszkańcom możliwości zgłaszania ewentualnych uwag i wskazania rozwiązań preferowanych.

8. Rzecz jasna MKS zapewnia swój udział w tych konsultacjach.

Do udziału w organizowaniu i realizacji konsultacji społecznych deleguję Z-cę dyrektora inż. Bolesława Dopierałę i Kierownika Działu Ruchu Andrzeja Derlatkę.

W załącznikach pdf rozkłady jazdy z zaznaczonymi kursami do wycofania (kursy zaznaczone kolorem czerwonym):
http://mks.skarzysko.pl/images/stories/Reogranizacja%20linii%20-%20luty%202013/Wszystkie%20linie.pdf.rar

Odnośnie proponowanych zmian komunikacyjnych, prosimy o wyrażanie opinii i zgłaszanie uwag w formie pisemnej lub elektronicznej na poniższe adresy:

MKS Sp. z o.o. ul. 1-go Maja 103, 26-110 Skarżysko-Kamienna
adres e-mail: biuro@mks.skarzysko.pl

W rzeczywistości mamy tutaj propozycję znacznych cięć w ilości kursów linii autobusowych. Jakie byłyby wasze propozycje odnośnie reorganizacji linii autobusowych?

_________________


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Czw Wrz 26, 2013 09:54, w całości zmieniany 1 raz
Wto Lut 05, 2013 22:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ReklamaWto Lut 05, 2013 22:25
R@dzio_D
Kierowca


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 146
Skąd: Skarżysko-Kam.

Post Odpowiedz z cytatem
Z jednej strony władza MKS wie , ze jakby tak postąpili to ludzie by ich na taczkach wywieźli i koniec spółki by było. Natomiast z drugiej strony może to coś da do zrozumienia prezydentowi, ze zamiast dawać X zł ks. Karbownikowi, który sam dobre się utrzymuje z tacy, musi prezydent znaleźć więcej kasy na MKS, by chociaż jeździło to co i tak już nie można nazwać całkowicie komunikacją...
Ewentualne propozycje to:
*podniesienie tzw. "progu darmowego" od min. 80 roku życia (czyli socjalne bilety dla ludzi 70-80 lat i już jest jakiś % dochodów)
* nie podwyższanie w roku 2013r cen biletów normalnych oraz karnetów ulgowych i normalnych
*ewentualne małe tylko , tzw. kosmetyczne poprawki w rozkładzie jazdy (pochwalam np. skasowanie o godz. 11 przejazdu przez "Karbostradę" linii nr 7)
Tylko tyle wystarczy by poprawić kondycję finansową spółki i przy tym później zadbać o poprawę jakości taboru tzn. pomysłu na zmniejszanie wieku i progów jakie trzeba pokonać by wejść do autobusu...
Nie Lut 10, 2013 17:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor


Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 427
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Zniesienie większości ulg i wprowadzenie zmian w administracji. Od tego trzeba zacząć.

_________________
"Dla dobra mieszkańców - z pożytkiem dla miasta"
Sro Lut 13, 2013 18:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Jak się okazuje, propozycja zmniejszenia ilości kursów linii autobusowych pociągnie za sobą także redukcję kadry MKS. Pytanie tylko, kto poza kierowcami, zostanie zwolniony?

"TV Dami Skarżysko napisał:
MKS proponuje zmniejszenie liczby kursów, prezes nie wyklucza zwolnień

MKS w Skarżysku w coraz poważniejszych problemach finansowych. Spółka zapowiada drastyczne zmniejszenie liczby kursów. O tym już informowaliśmy. W miniony czwartek odbyła się konferencja w tej sprawie prezesa MKS i prezydentów Skarżyska.


Dofinansowanie z miasta dla MKS ma wyrównywać straty spółki poniesione w związku z biletami ulgowymi, albo bezpłatnymi przewozami dla emerytów po 75. roku życia. W budżecie miasta na 2013 rok zapisano mniejszą kwotę na rekompensatę kosztów świadczenia tych usług.

Dyrekcja MKS zapowiada zmniejszenie liczby kursów. Prezes MKS Jerzy Gajewski skierował do prezydenta Wojcieszka pismo, w którym proponuje konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta, celem poinformowania ich o likwidacji kursów autobusowych. Likwidacji ma ulec 30 % linii. Likwidacji miałyby ulec niektóre kursy w dni wolne, w innych przypadkach liczba przewozów na danej linii w ciągu dnia miałaby zostać ograniczona, chodzi głównie o kursy poza godzinami szczytu.

W tegorocznym budżecie miasta rekompensata dla MKS z tytułu ulg na biletach została zmniejszona o półtora miliona złotych. Przypomnijmy MKS w Skarżysku wnioskował o wsparcie w wysokości ponad 5 milionów złotych.

W piśmie MKS do prezydenta napisano, że mniejsza kwota zapisana w budżecie nie wystarcza na wykonanie dotychczasowej liczby kursów, zasadnym więc było dokonanie przeglądu wszystkich linii komunikacyjnych z określeniem zadań jakie każda linia spełnia w obecnym układzie komunikacyjnym i przygotowanie reorganizacji linii. Tę argumentację prezes MKS podtrzymał podczas konferencji prasowej (zobacz wideo).

Pojawiła się jednak nowa, bardzo ważna informacja : ograniczenie linii może oznaczać zwolnienia w MKS. Jak znaczne : 8 osób, w tym 4 kierowców – wylicza na szybko prezes Jerzy Gajewski (zobacz wideo).

Czy możemy obecnie mówić o jakimś konflikcie między prezesem MKS-a prezydentem? Raczej nie. To przecież Rada Nadzorcza spółki na wniosek prezydenta miasta powołuje osobę na stanowisko prezesa miejskiej komunikacji. Prezydent na konferencji był spokojny, stwierdził m.in., że konsultacje w tej sprawie już się rozpoczęły z radami osiedli.

Na konferencji pojawił się również temat, czy pismo pojawiło się najpierw na stronie internetowej MKS, a potem dotarło do prezydenta, czy było odwrotnie. Odnosili się do tego prezes MKS Jerzy Gajewski i wiceprezydent Stanisław Grzesiak (zobacz wideo).

Na chwilę obecną MKS przekłada zmniejszone wsparcie finansowe gminy na liczbę kursów. Ograniczenia liczby kursów z ekonomicznego punktu widzenia wydają się być nieuniknione. Sprawa zapewne będzie mieć ciąg dalszy.
http://tvskarzysko.pl/index.php/aktualnosci/7600-mks-proponuje-zmniejszenie-liczby-kursow-prezes-nie-wyklucza-zwolnie.html

_________________
Pon Lut 18, 2013 17:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ReklamaPon Lut 18, 2013 17:56
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Skarżyskie forum komunikacji miejskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online