Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Rozkłady autusów MKS a skomunikowanie z 'resztą świata'

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Rozkłady autusów MKS a skomunikowanie z 'resztą świata'
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Rozkłady autusów MKS a skomunikowanie z 'resztą świata' Odpowiedz z cytatem
Hej,
Jakiś czas temu przesłałem mailowo do MKS propozycję dopasowania rozkładu jazdy linii 15 tak, aby możliwa była przesiadka z pociągów z kierunku Kielc i Radomia do popołudniowych kursów "piętnastki". Treść propozycji wyglądała następująco:

Cytat:
Witam serdecznie.

Przyglądając się godzinom odjazdów autobusów z przystanków w okolicy dworca kolejowego zauważyłem, że w godzinach popołudniowych bez długiego czasu oczekiwania nie ma możliwości przesiadki z pociągów przyjeżdżających do Skarżyska do autobusu linii 15.

Przytoczę tutaj przykład kursu autobusu odjeżdżającego z pętli Szydłowiecka o godzinie 16:24. Na przystanku przy dworcu kolejowym pojazd pojawia się dwie minuty później. Godzina odjazdu niestety uniemożliwia przesiadkę do autobusu z pociągu z Radomia ( przyjazd 16:28 ) oraz pociągu z Kielc ( przyjazd 16:31 ). Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kursu tej samej linii o godz. 17:30 - tutaj pociąg z Radomia przyjeżdża o 17:38.

Chciałbym więc zaproponować przesunięcie czasów odjazdów z pętli Szydłowiecka wymienionych przeze mnie kursów autobusu linii 15 na następujące godziny: 16:36 oraz 17:42. W przypadku drugiego kursu konieczne jest także opóźnienie odjazdu kursu z pętli przy ul. Wysokiej np. na godzinę 18:05. Wynika to z faktu, że autobus rozkładowo przyjeżdżałby na pętlę minutę po swoim planowym odjeździe.

Zmiany takie zdecydowanie poprawią skomunikowanie kolei z komunikacją miejską. Linia 15 pełni w Skarżysku istotną rolę, gdyż przejeżdża przez wiele ważnych części miasta. Ważne jest to też w okresie, kiedy przedstawiliście Państwo plan reorganizacji linii autobusowych - według mnie kursy, które ulegną likwidacji w jakiś sposób powinny zostać zrekompensowane przez pozostałe kursy. Dodatkowo przy zmniejszaniu się częstotliwości linii autobusowych w godzinach popołudniowych skomunikowanie takie ma szczególne znaczenie, ponieważ potencjalni pasażerowie mając w perspektywie długie oczekiwanie na autobus, wybiorą komunikację indywidualną lub innych prywatnych przewoźników.

Mam nadzieję, że propozycja takich zmian spotka się z akceptacją z Państwa strony, dzięki czemu ułatwiona będzie przesiadka z kolei do autobusów oraz może to spowodować zwiększenie frekwencji w omawianych przeze mnie kursach linii 15.
Nie trudno się było spodziewać odpowiedzi, jaką uzyskałem od MKS. Mianowicie był to brak jakiejkolwiek odpowiedzi... Trochę smutne jest to, że MKS takie maile totalnie zlewa.

No ale mniejsza. Chodzi mi o to, że trzeba pomyśleć nad takimi pierdołami, ponieważ w obecnej sytuacji dla MKS liczyć się powinien każdy potencjalny pasażer. Więc takie dopasowywanie kursów autobusu do przyjazdu pociągów byłoby na pewno na rękę i Zarządowi jak i mieszkańcom Skarżyska podróżującym pociągami do pracy/szkoły. W dodatku koszt takiej akcji to może cena wydrukowania kilkudziesięciu kartek A3 z rozkładami (powiedzmy że ~70zł) plus rozkłady dla kierowcy. Wozokm nawet o centymetr się nie zmienią :twisted:

Jeżeli macie też jakieś propozycje "w ten deseń" to śmiało :)

Czw Mar 21, 2013 22:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Czw Mar 21, 2013 22:45
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: