Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Nastawienie kierowców

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Na przystanku Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nastawienie kierowców
Autor Wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Nastawienie kierowców Odpowiedz z cytatem
W tym temacie można podawać przykłady, kiedy po wykonaniu przez nas zdjęć, kierowca pomachał, mrugnął światłami lub wszystkie inne przykłady "przyjaznej komunikacji" :)

No to może ja zacznę:
Kierowca Mercedesa #407 po powrocie ze mną z Pogorzałego pomachał mi do zdjęć na wszystkich naszych spotkaniach od niedzieli włącznie:
24 października 2010:

27 października 2010:

Z pozytywną reakcją spotkałem się także u kierowcy Libero, jadącym wtedy peerką #368. 20 października, gdy wykonałem zdjęcia uśmiechnął się i pokiwał głową jakby na "dzień dobry" :D

Sro Paź 27, 2010 20:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Sro Paź 27, 2010 20:26
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Więcej takich kierowców! :)

We Wszystkich Świętych można spotkać się z dużą serdecznością, w tamtym roku co trochę mnie pozdrawiali kierowcy jak robiłem zdjęcia.
Sro Paź 27, 2010 22:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Przez ostatnie dwa dni fotografując dużą ilość autobusów (niejednokrotnie po kilka razy) za każdym razem na pomachanie w odpowiedzi otrzymałem machnięcie ręką lub przynajmniej skinienie głowy i niewielki uśmiech na twarzy kierowcy (oraz często towarzysza/ki kierowcy siedzącej w kabinie - chociaż często ich wyraz twarzy ukazywał raczej zdziwienie :lol: ). A sympatyczny kierowca, o którym mowa w pierwszym poście, jeździł dziś rano "swoim" 407 na 10. ;-)
Więc z zachowaniem kierowców wobec fotografów nie ma wcale w MKSie tragedii :)

Pon Lis 01, 2010 22:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Było kilka pozytywnych przykładów, teraz pora na parę negatywnych.

Niestety kilka razy w Skarżysku spotkałem się z niezbyt sympatycznym nastawieniem kierowców do mnie w momencie, gdy w ich stronę kierowałem obiektyw aparatu fotograficznego. I co najciekawsze zakres reakcji negatywnych był ogromny - od pogrożenia palcem po wyzywanie i grożenie policją. Jest w MKS-ie kilku, nazwijmy ich "dziadków", którzy najwyraźniej pamiętają głęboką komunę i jedną wielką "kukułkę"* na każdej ulicy i w każdym regulaminie. Za każdym razem, kiedy trafiam na ulicy na autobus prowadzony przez któregoś z nich to kończy się to pytaniem o pozwolenie (od kogo?) i/lub krzykiem "Ja cię gówniarzu oduczę pyskować, już po policję dzwonię!". W ten sposób najbardziej wbił mi się w pamięć mój zabawny przypadek z 2 maja 2012 i pan z Jelcza #401: http://phototrans.pl/14,551439,0.html Mimo ich zakazów (czego robić nie mogą) staram się jednak wrzucać wykonane zdjęcia na TWB, aby inni wiedzieli, z kim mogą mieć do czynienia :P No i obiecuję, że tu też Wink

Ku przestrodze warto zwrócić uwagę na to, że w takim przypadku lepiej nie dać się zwabić do autobusu, bo reakcja kierowcy może być np. taka, że zamknie Cię w środku, zawiezie na komisariat i potem będzie więcej nieprzyjemności i jeszcze więcej utarczek słownych... Albo tylko problemy dla niego Wink

* - gdyby ktoś nie wiedział, o co kaman: KLIK Wink

Czw Mar 21, 2013 22:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ba, nawet jak kupujesz bilet to niektórzy kierowcy potrafią być nie uprzejmi.
Mnie się zdarzyła taka sytuacja, że kupowałem bilet, a że nie miałem drobniej dałem 5 zł a do mnie kierowca z tekstem, że takich jak ja powinno się zamykać w szkole i uczyć co jest napisane, że tylko odliczona kwota. I potem dodał, że jak nie mam pieniędzy to w ogóle nie powinienem jeździć, bo tylko problemy stwarzam.
Sob Mar 23, 2013 20:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama

Sob Mar 23, 2013 20:58
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Na przystanku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: