Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Zmiany cen biletów

 
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Zmiany cen biletów
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Zmiany cen biletów Odpowiedz z cytatem
MKS Skarżysko napisał:
Informujemy o zmianie opłat za przejazdy autobusami na liniach uzupełniających (podmiejskich) obowiązujący od dnia 1 listopada 2012r.
http://mks.skarzysko.pl/images/stories/informacje/Cennik_podmiejski_01.11.2012r..pdf
http://mks.skarzysko.pl/component/content/article/2-info/161-nowy-cennik-na-liniach-podmiejskich
MKS Skarżysko napisał:
Informujemy, że od dnia 1 listopada 2012r. ulega zmianie cennik opłat za przejazdy autobusami na linii komunikacyjnej „A”. Zmiana dotyczy biletów miesięcznych.
http://mks.skarzysko.pl/component/content/article/2-info/162-nowy-cennik-na-linii-qaq

Pozwolę sobie tego nie skomentować... Doh

_________________
Pon Paź 15, 2012 13:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ReklamaPon Paź 15, 2012 13:27
krzysztofmid
Początkujący


Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Skarżysko

Post Odpowiedz z cytatem
Starają się chłopaki równać z Warszawą. Szkoda, że tylko ceną...
Pon Paź 15, 2012 16:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Okazuje się, że MKS chce skutecznie zniechęcić ludzi do korzystania z ich usług. Planuje się cięcia w kursowaniu linii autobusowych, a teraz jeszcze może się okazać, że za ten "ogryzek" komunikacji trzeba będzie płacić jeszcze więcej...

skarżysko24.pl napisał:
Będzie kolejna podwyżka cen biletów MKS? (Tylko u nas!)

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się projektem uchwały ws. ustalenia nowych cen urzędowych za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej. Obecny cennik usług przewozowych obowiązuje od... kilku miesięcy. O ile teraz wzrosną ceny biletów?


Przypomnijmy - na początku marca ub roku. na naszych łamach Prezes MKS poinformował, że złożył wniosek do Prezydenta Miasta dot. podwyższenia cen biletów komunikacji miejskiej. - Ceny biletów MKS są najniższe w województwie i jedne z najniższych w kraju, a cena nie była podwyższana od 4 lat. W tym okresie nastąpił znaczny wzrost cen paliwa. - mówił Jerzy Gajewski uzasadniając konieczność podniesienia cen biletów.

Projekt uchwały ws. ustalenia nowych cen urzędowych za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej radni zajęli się podczas marcowej sesji Rady Miasta. Projekt zakładający podwyżkę ceny biletu podstawowego z 2,00 PLN na 2,50 PLN nie uzyskał wtedy akceptacji radnych, radni w trakcie dyskusji nad uchwałą mówili, że podwyżka jest zbyt duża.

Później na temat podwyżek cen biletów i zapisów projektu uchwały w tej sprawie rozmowy prowadzili: Prezes MKS i Przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Dąbrowski (który był jednym z radnych, którzy zadeklarowali poparcie dla podwyżek cen biletów, ale na niższym poziomie - np. 0,20 PLN). Okazało się, że konsensusu nie udało się osiągnąć. Kilka dni później do Przewodniczącego Rady Miasta wpłynęło pismo Rady Nadzorczej MKS i związków zawodowych działających w spółce, które jasno pokazywało, że MKS nie zrezygnuje z forsowania podwyżki na poziomie 50 groszy.

Projektem zakładającym taką właśnie podwyżkę mieli zająć się Radni w kwietniu ub. roku. W obliczu dużego oporu radnych (a także negatywnych opinii związków zawodowych) i małych szans na przyjęcie podwyżek cen biletów w proponowanej wysokości, Prezydent Miasta Roman Wojcieszek w ostatniej chwili stosowny projekt uchwały z porządku obrad wycofał...

Życie jednak nie znosi próżni - w porządku obrad kolejnej sesji Rady Miasta w maju ub. roku) znalazł się kolejny projekt uchwały ws. ustalenia nowych cen urzędowych za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej. Tym razem radni zajęli się projektem uchwały ze stawką podstawową za bilet (normalny) na poziomie 2,20 PLN.

Uchwałę przyjęto - zaznaczając przy tym, że cennik jest tymczasowy - i jeśli podwyżka opłat za przewóz osób nie pozwoli zbilansować kosztów świadczenia usług, mieszkańców Skarżyska będzie czekała kolejna podwyżka.

Zarząd Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej Spółka z o.o. w dniu 17.01.2013 r. wystąpił do Prezydenta Miasta o zmianę cennika opłat za przejazdy w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej. Zmiana odpłatności za usługi przewozu osób ma wynikać ze wzrastających kosztów funkcjonowania linii autobusowych w tym szczególnie dynamicznego wzrostu cen oleju napędowego i innych paliw, wzrostu pozostałych kosztów materiałowych i osobowych.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały - W roku 2012 Spółka wydatkowała na paliwo w okresie 11 m-cy kwotę większą o 183,3 tys. PLN w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, przy wykonywaniu zbliżonej ilości wozokilometrów. Utrzymywanie się bardzo wysokich cen paliw i prognozy dalszego ich wzrostu, jak również wzrost innych składników kosztów niekorzystnie kształtują sytuację ekonomiczną Spółki. Przewiduje się, że wprowadzenie nowej taryfy opłat w przedkładanej wersji zwiększy przychody netto Spółki o kwotę około 28 tys. PLN miesięcznie przy założeniu wzrostu cen w proponowanej wysokości oraz ilości przewożonych pasażerów na poziomie sprzed podwyżki opłat.

Co na taką argumentację odpowiedzą radni i czy podwyżka cen biletów stanie się faktem? - o tym dowiemy się już 21.03 (na ten dzień zaplanowano najbliższą sesję Rady Miasta).
http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/10481-bedzie-kolejna-podwyzka-cen-biletow-mks-tylko-u-nas2.html

_________________
Pią Mar 15, 2013 12:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor


Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 427
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Dobrze, że wiosna idzie, przesiądziemy się na rowery, bo zdrowiej. Na zimę łańcuchy na koła dokupić i dalej śmigać ekologicznie po nieodśnieżonych ulicach.

_________________
"Dla dobra mieszkańców - z pożytkiem dla miasta"
Nie Mar 17, 2013 22:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 286
Skąd: Skarżysko-Kamienna

Post Odpowiedz z cytatem
Szkoda komentować... =;
skarzysko24.pl napisał:
Będzie podwyżka cen biletów MKS. Radni przyjęli uchwałę w tej sprawie.
Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni uchwalili nowe ceny urzędowych za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej - np. cena biletu normalnego wzrośnie z 2,20 PLN na 2,60 PLN.


Zarząd Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej Spółka z o.o. w dniu 17.01.2013 r. wystąpił do Prezydenta Miasta o zmianę cennika opłat za przejazdy w komunikacji miejskiej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej. Zmiana odpłatności za usługi przewozu osób ma wynikać ze wzrastających kosztów funkcjonowania linii autobusowych w tym szczególnie dynamicznego wzrostu cen oleju napędowego i innych paliw, wzrostu pozostałych kosztów materiałowych i osobowych.

W uzsadnieniu do projektu uchwały mogliśmy przeczytać: - W roku 2012 Spółka wydatkowała na paliwo w okresie 11 m-cy kwotę większą o 183,3 tys. PLN w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, przy wykonywaniu zbliżonej ilości wozokilometrów. Utrzymywanie się bardzo wysokich cen paliw i prognozy dalszego ich wzrostu, jak również wzrost innych składników kosztów niekorzystnie kształtują sytuację ekonomiczną Spółki. Przewiduje się, że wprowadzenie nowej taryfy opłat w przedkładanej wersji zwiększy przychody netto Spółki o kwotę około 28 tys. PLN miesięcznie przy założeniu wzrostu cen w proponowanej wysokości oraz ilości przewożonych pasażerów na poziomie sprzed podwyżki opłat.

Dyskusja nad projektem uchwały była momentami gorąca - ale głównym jej elementem był spór proceduralny (w projekcie uchwały znalazł się błąd - część radnych kwestionowała, czy można przeprowadzić głosowanie nad poprawionym projektem bez zasięgania opinii związków zawodowych)...

Ostatecznie stosunkiem głosów 13 "za" i 4 "przeciw" uchwała została przyjęta. Podwyżka wejdzie w życie 14 dni od momentu ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.
http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/10509-bedzie-podwyzka-cen-biletow-mks-radni-przyjeli-uchwale-w-tej-sprawie.html

_________________
Czw Mar 21, 2013 19:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 146
Skąd: Skarżysko-Kam.

Post Odpowiedz z cytatem
Czy my nie jesteśmy teraz drożsi od Kielc,Starachowic,Ostrowca?
Sob Mar 23, 2013 21:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
ReklamaSob Mar 23, 2013 21:04
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Skarżyskie forum komunikacji miejskiej  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online