Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Komunikacja na os. Książęce i Pogorzałe

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Komunikacja na os. Książęce i Pogorzałe
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Komunikacja na os. Książęce i Pogorzałe Odpowiedz z cytatem
Od 12 stycznia ze skarżyskich ulic znika linia nr 6. Właściwie to już zniknęła bo ostatni raz pojawiła się 5 stycznia. Niestety stało się to, co było nieuniknione bo linia jak dobrze wiemy, dzięki marnej częstotliwości miała praktycznie zerową frekwencję - na całej trasie maksymalnie 5 osób na kurs... Moim zdaniem linia mogła by nadal funkcjonować w weekendy ale konieczna byłaby korekta jej trasy w obrębie os. Przydworcowe. No i oczywiście zwiększenie częstotliwości :) Obecna najprostszą możliwa trasą była trochę bez sensu, dlatego dobrym pomysłem byłoby skierowanie jej na trasę:

Szydłowiecka - Rejowska - Sokola - Niepodległości - Słowackiego - Tysiąclecia (powrót Okrzei) - Krasińskiego - Piłsudskiego - Krakowska - Główna - Rajdowa - Pogorzałe

Po pierwsze linia miałaby przystanek pod samym Manhattanem, a po drugie obejmowała by też okolicę kościoła NSJ, czy też dowóz do Lidla :grin: Gdyby taki pomysł przedstawić w MKS-ie to zapewne powstałby temat, że linia pokrywa się trasą z linią 12. Należy jednak zwrócić uwagę, że ta w kierunku Ubyszowa kursuje dokładnie co dwie godziny, dzięki czemu łatwo byłoby skoordynować ze sobą te dwie trasy. Gdyby 6 odjeżdżała z Szydłowieckiej co dwie godziny na przemian z 12 to tym bardziej miałoby to jakiś sens :) Wszystko kwestia dogadania i przemyślenia...

Sro Sty 09, 2013 15:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Sro Sty 09, 2013 15:41
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
W sumie to jest jakiś już pomysł... Tylko no tak jak napisałeś, trzeba go przedstawić i posiadać mocne argumenty dlaczego taka a nie inna trasa...
Sro Sty 09, 2013 15:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
A ja bym poszedł dalej:
Łyżwy - 1 Maja - Niepodległości - Sokola - Wiejska - Moniuszki - Piłsudskiego - Krasińskiego - Paryska - Norwida - Piłsudskiego - Krakowska - Główna - Rajdowa - Pogorzałe
W ten sposób załatwiony dojazd i na Manhattan ludziom z Kamiennej i Pogorzałego do Dworca, Kauflanda. Linia idealna. :D

Sro Sty 09, 2013 16:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Według mnie to trochę skomplikowana trasa :) Spróbowałem w jakiś sposób "zgrać" proponowaną przeze mnie "szóstkę" z 12 ale niestety wychodzi na to, że autobus kursujący na linii 6 musiałby stać na pętlach od 20 do nawet 50 minut... :/ Także niestety mój pomysł skoordynowania tych dwóch linii jest niemożliwy do wykonania. Gdyby jednak spróbować połączyć "szóstkę" z jakąś inną linią... Wink

Nie Sty 13, 2013 14:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon, wcale nie jest to aż tak skomplikowana trasa. Jeżeli odpowiednio ułożyłoby się rozkład byłaby idealnym uzupełnieniem linii 1, 7, 13, 14, 22. Skomunikowanie co 2 godz. z "12" byłoby możliwe również przy mojej wersji, trasa dłuższa, pętla na Łyżwach, na przerwę zjazd na bazę. I nie ma co się skupiać na tym, że "6" MUSI jeździć tylko z Przydworca na Pogorzałe, bo dla mnie to jest duży błąd. W soboty i niedziele byłaby świetną dowozówką do cmentarza na Łyżwach, a przy odpowiednim ułożeniu rozkładu także i na zachodnie: "6" z Pogorzałego na Norwida, 5 min przerwy przesiadka w 7, 12, 13, 14, i jazda na zachodnie, z powrotem to samo, z zachodniego 7, 14 najlepiej i potem przesiadka na Norwida w 6 i na Pogo.Nie można wszystkiego widzieć przez pryzmat rezerw, MKSowskiego "nie da się" , tylko iść na przód, wychodzić do potencjalnych klientów z ofertą. I dlatego ja uparcie będę bronił i zapierał się "ręcami i nogami" przy swojej wersji. :)
Jak dla mnie skomunikowanie z jakąkolwiek linią w Skarżysku musiałoby doprowadzić do większej reorganizacji rozkładu, co w obecnych czasach, przy obecnych możliwościach nie byłoby zbyt mile widziane. Dlatego trzeba się wstrzelić z trasą tam, gdzie jej brakuje, a jak dla mnie połączanie Kamiennej z Dworcem i Kauflandem oprócz "13" zasługuje na coś więcej, przy okazji zapewniając dojazd m.in. do szpitala, który to w ostatnich latach zaczyna nam przechodzić do Starachowic, jednak jakby nie patrzeć obok jest Pogotowie, a czasami zdarza się potrzeba tam dojechania, a nie każdy stawia samochód pod blokiem, domem 24/7. :)

Sro Sty 23, 2013 01:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ale Paweł jeszcze ułatwiasz ludziom mieszkającym za drogą S-7 (Bernatka) jakoś bliższy dojazd, pomimo że kawałek ale zawsze coś, no i w sumie jakby jechał no te 5-7 minut przez 7 lub 14 to strzał w dziesiątkę no bo zawsze by się dało zrobić tzw. punkt przesiadkowy, chociaż on i tak tam jest :). Kolejny mocny argument to są Łyżwy. Przecież tam to by się bardzo zdało ludziom dojechać, pomimo tego ze nie pojedzie cały mały autobus, lecz 4-5 osób może ale zawsze coś. Lecz no martwi mnie jedno: czy władza MKS-u zgodzi się na takie posunięcie?
Szymon, wtedy musiałbyś mocno zapierać się argumentami za , żeby to rozpatrzyli...
Ale najlepsza to była stara szóstka ze Skałki na Łyżwy :D To były czasy :)
Nie Sty 27, 2013 20:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Korzystając z luźniejszego dnia w pracy postanowiłem po raz kolejny przyjrzeć się komunikacji w okolicy os. Pogorzałe i doszedłem do wniosku, że do obecnego rozkładu jazdy 18 należałoby dodać jeszcze jeden popołudniowy kurs. Jakiś czas temu Radek wspominał o braku takiego popołudniowego kursu (KLIK).

Cytat:
BAZA MKS
16:30

POGORZAŁE
17:15

Tym sposobem cały rozkład jazdy 18 przedstawiałby się następująco: LINK (na zielono zaznaczony jest nowy kurs).

Kurs ten poprawiłby popołudniową komunikację na os. Pogorzałe, a jednocześnie ułatwiłby podróżowanie pomiędzy osiedlami Kamienna, Zachodnie i Milica. Bo przecież po 16:30 nie ma już żadnego bezpośredniego autobusu, który z Kamiennej jechałby w kierunku Zachodniego i na odwrót. Dopiero w okolicy godz. 19 są wariantowe kursy 10 (które swoją drogą cieszą się dużą frekwencją). W okolicy czasowej tego proponowanego przeze mnie kursu z pewnością znalazłoby się kilka osób chcących dostać się z Czerwonego Krzyża (Rynek) na Zachodnie. Do samego Pogorzałego z okolic Kauflandu czy Fontanny na pewno też ktoś by się znalazł.

Ważne jest tylko żeby informacja o wprowadzeniu takiego kursu w odpowiedni sposób została przekazana do lokalnych mediów - by nie było takiej historii jak pojawienie się "po cichu" pięciu kursów linii 3 :rolleyes:

Wto Gru 10, 2013 20:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wto Gru 10, 2013 20:52
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: