Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Napisz coś o sobie ;)

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Na przystanku Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Napisz coś o sobie ;)
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Napisz coś o sobie ;) Odpowiedz z cytatem
W tym temacie można powiedzieć kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach Wink

To ja zacznę :)

Mam na imię Szymon, mieszkam w Skarżysku, interesuję się skarżyską komunikacją miejską (a także częściowo warszawską) oraz teraz w trochę mniejszym stopniu koleją... Interesuję się też fotografią obu tych środków transportu - nie mam konta na żadnej galerii fotograficznej więc niestety niewiele moich zdjęć wychodzi na światło dzienne :rolleyes:

Wzorując się na forach miłośników komunikacji miejskiej z innych miast postanowiłem stworzyć to forum, które będzie poświęcone komunikacji miejskiej w Skarżysku Wink Na początku liczyłem, że będzie to głównie forum dla mieszkańców, na którym będzie można dyskutować nt. komunikacji autobusowej w naszym mieście - ale jednak okazało się, że w Skarżysku jest kilku miłośników tego środka transportu =P~

Pon Sie 09, 2010 16:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pon Sie 09, 2010 16:42
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No to teraz ja. Mam na imię Radek, również mieszkam w Skarżysku. Od dzieciństwa interesuje się komunikacją miejską. Bardzo lubię wspominać Daby, które były dla mnie jak ryczące smoki :P Mimo młodego wieku ( dopiero 17 lat) chce już coś wprowadzić w życie MKS-u ,żeby lepiej się podróżowało. No zdjęć niestety autobusów nie robię, ale uwielbiam nimi jeździć po mieście i nie tylko :). Myślę,że razem zdziałamy wiele dobrego dla komunikacji skarżyskiej:)
Pon Sie 09, 2010 20:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
To teraz moja kolej. Mam na imię Paweł, autobusami interesuje się od jakiś 9-10 lat (wcześniej wszystkim innym :D), a koleją od jakiś 3-4 lat. Mimo jeszcze młodszego niż Radek wieku (14 lat :P) również chcę i staram się, aby zmienić coś w skarżyskiej komunikacji miejskiej, "aby ludziom żyło się lepiej". Moim mottem przy wszystkich moich pracach jest hasło MKS-u z końca lat 90-tych - "Dla dobra mieszkańców, z pożytkiem dla miasta"

Fotografuję i autobusy i kolej (jak jestem np. we Wrocławiu to także i tramwaje Wink), mam konto na TWB, jednak na kolejowym już chyba mnie nie chcą, bo ostatnio coraz częściej "poniżają" moje zdjęcia.

Pią Sie 13, 2010 07:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Adam_S
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
To może i ja coś o sobie napisze. Mam na imię Adam. Mieszkam w Skarżysku od zawsze. Autobusami interesuję się odkąd pamiętam Smile, a to już dość dawno, bo jestem raczej wiekowy (33). Pamiętam nawet ostatniego Sana w MPK Smile Zawsze ważne było dla mnie, żeby w Skarżysku była sprawna komunikacja - zarówno miejska, jak i międzymiastowa. Kiedyś korzystałem z komunikacji często (zarówno MPK/MKS jak i PKS), teraz trochę rzadziej. Fotografuje autobusy od 2005 roku - wcześniej niestety brak sprzętu (a może i czasu) nie pozwalał. Teraz brak czasu utrudnia wykorzystanie sprzętu Smile Posiadam konto na TWB, ale bez szczególnych osiągnięć - za sukces uważam to, że udało mi się uwiecznić kilka pojazdów, których już nie zobaczymy. Poza tym kolekcjonuje modele - przede wszystkim autobusów. Może jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko to zaprezentuję swoje modele na forum i porozmawiamy na ten temat Smile

Człowiek, który wymyśli niezniszczalny rozkład jazdy autobusów dostanie Nobla Smile
Sob Paź 02, 2010 13:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżeli mógłbym coś jeszcze dodać to chciałbym jeszcze napisać, że kolekcjonuję modele, bardziej samochodów, a z "prawdziwych" autobusów mam jedynie Mercedesa O303-15RHD. Reszta autobusów to modele produkcji chińskiej, a mam je dlatego, że lubię coś "większego" Wink Temat modelarski? - Ja jestem za! :) Co do korzystania z komunikacji miejskiej. Raczej robię to rzadko, głównie jeżdżę rowerem lub samochodem, ale jest jedna sytuacja, kiedy regularnie korzystam z KM, tj. we wtorki podróżuję "4" na halę sportową. Co do sukcesów na TWB. Tak jak Adam nie mam ich i skupiam się na "foceniu co mi się pod obiektyw nawinie". Chociaż ostatnio już nie chce mi się robić zdjęć Liberom i Solinom, a wolę migom i Peerkom, jednak coraz częściej w obiektyw wpadają mi 120M #394 oraz Mercedesy, a szczególnie #406. Mam w planach jeden kadr z Pogorzałego, który chcę przeznaczyć na moje 200. zdjęcie, jednak czekam na odpowiednią pogodę (mgła lub słoneczny poranek :D).

Nie Paź 03, 2010 09:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
To czas na mnie i coś napisać o sobie :)
Otóż mam na imię Mateusz (ale tego chyba nie muszę pisać bo imię jest jako nicku u na forum :) ), mam 17 lat, urodziłem się i do 6 roku życia mieszkałem w Skarżysku, później przeprowadziłem się do Kielc i mieszkam, aż do dzisiaj. Autobusami interesuje się od małego, rodzinie zawsze tłumaczyłem jakie dźwięki wydają Migi, PeeRki i miałem dla nich specjalne, nazwy, ale ja już ich nie pamiętam (ale rodzina coś tam zapamiętała), nie lubiłem wysiadać z autobusu i zawsze było hasło: "Jeszcze jeden przystanek mamo...". Lubiłem i nadal lubię sobie podejść pod zajezdnię i tak popatrzeć na autobusy, nie zależnie czy w Skarżysku czy w Kielcach, z czego w Skarżysku jak jestem to mam bliżej, niż w Kielcach, bo w Skarżysku wyjdę z Rynku, przejdę Żurawią i kawałek 1 Maja i jestem na miejscu, a w Kielcach to ponad 5 km. Od jakiegoś roku wymyślam jak by zmienić MKS na lepsze, bo nie wiele mu brakuje do naprawdę bardzo fajnej komunikacji, z punktu MKMa fajny tabor ma, a e kilka słabych punktów też jest i chciałbym to zmienić kiedyś - może to się uda w przyszłości :) Jestem kolejną, trzecią osobą tu na forum która ma i lubi zbierać modele, na razie to skromne zbiory, bo raptem 13 modeli i 14-sty w drodze (a modele to takie: Fiat Polski 125p i 126p, Fiat 500 [ten nowy], Ford Thunderbird x 2, ale jeden bardziej gabarytowo jak Maluch, a drugi jak duży Fiat, Ford MAN Coach, MAN NG272, Mercedes-Benz Arctros w fioletowym malowaniu od Milki, 3 Volkswageny "Ogórki" z czego każdy w innej skali i jeden nie jest oryginalny, Mercedes-Benz Sprinter w malowaniu DHL, a w drodze Scania Irizar PB 3 osiowa).
Moje ulubione autobusy w Skarżysku to Jelcz L120 #403 i 120M #404, z PeeRek i Migów nie mam faworytów, wszystkie lubię po tyle samo, podobają mi się Neoplany, bo wszystkie trzy to rodzynki, kurduplasty Neoplan to rzadkość już w Polsce, a #399 i #400 to taki ukłon w stronę Solarisa stylistycznie oraz lepsza jakość od poprzedników, bo mam porównanie w Kielcach, te w Kielcach już się sypią niestety.
Posiadam konto na TWB, nie mam żadnych osiągnięć, przeszkodą na pewno był sprzęt kiepskiej jakości, oraz brak czasu, a teraz roczna przerwa, bo zbieram na lustro już, teraz nie chcę już inwestować w kompakt i w wakacje zacznie się odnowa z lepszą jakością i może więcej zdjęć właśnie ze Skarżyska.
Ufff... To ja na tyle, nieźle się rozgadałem chyba :P
Pon Paź 04, 2010 20:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Pon Paź 04, 2010 20:32
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Na przystanku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: