Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Wszystkich Świętych 2010 - opinie, komentarze, dyskusje.

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Wszystkich Świętych 2010 - opinie, komentarze, dyskusje.
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Wszystkich Świętych 2010 - opinie, komentarze, dyskusje. Odpowiedz z cytatem
Tegoroczna komunikacja w dniach 31.10 - 01.11 wypadła według mnie średnio. Podam kilka przykładów jakie zaobserwowałem przez te w sumie 3 dni:
1. Wydłużenie 6 do Łyżew było bardzo fajnym pomysłem ale według mnie porażką było zrobienie długich postojów na Łyżwach, przez co autobus blokował pozostałe i w sytuacji, kiedy samochody odjeżdżające z cmentarza tworzyły "ciurek" na ul. Langiewicza, autobusy na liniach kursujących częściej od "szóstki" (1, 19, 22, 25) były blokowane przez autobus kursujący na linii nr. 6 czekający na rozkładowy czas odjazdu.
2. Częstotliwość 1. Rzeczywiście momentami było nawet częściej niż 15min ale w szczytowych godzinach (niedziela po 15 i poniedziałek po 12:30) ta częstotliwość założona w rozkładzie (15-25min) na pewno nie była zachowana. Działo się tak dlatego, że autobusy utknęły w korku na ul. Łyżwy i 1 Maja. Gdy wracałem z Łyżew to autobusy kursujące na 1 mijałem: 397 przy Oleśnicy, 333 przy Czerwonego Krzyża, 394 na ul. Niepodległości. Czyli patrząc po "codziennych" czasach przejazdu wychodzi to następująco (w minutach): 5/6/27...

W niedzielę na Łyżwach bywały momenty, kiedy tłumy ludzi czekały na przystanku po kilkanaście minut na jakikolwiek autobus, a kiedy już się coś pojawiło to w ilościach hurtowych (kolejno 2, 22, 1). Wszyscy upakowali się do 403, podczas gdy 397 z Łyżew odjechało raptem kilka osób. Rozumiem, że trzymamy się rozkładu ale tutaj akurat przydałoby się tzw. "sterowanie" czyli osoba z nadzoru ruchu monitoruje sytuację na przystanku i w zależności od ilości osób czekających na przystanku daje sygnał kierowcy autobusu żeby podjechał na przystanek. Tylko, że w takiej sytuacji na 1 powinno jeździć minimum 5 autobusów (nie 3 jak to było teraz), a na innych liniach przejeżdżających przez inne obszary miasta (19, 22) powinny być chociaż dwa autobusy.

Brawa należą się za to, że przez te kilka dni na miasto nie został wysłany żaden "maluch". Soliny, Libera i Neoplanik wczoraj i dziś nie zmieniły swoich miejsc więc stąd mój wniosek, ze nie jeździły Cool Pomimo tego, że wieczornymi kursami nie jeździło zbyt wielu pasażerów (1 o 19:45 na Słowackiego wiozła 3 pasażerów, 10min później w drugą stronę jechały 4 osoby) to MKS "nie odważył się" wysłać mniejszego wozu w obawie, że jednak ludzi może być trochę więcej niż zazwyczaj :)

Podsumowując. W porównaniu z zeszłym rokiem większa ilość linii została uruchomiona w ciągu tych kilku dni świątecznych lecz organizacja komunikacji w newralgicznych punktach (czyli głównie wokół cmentarzy) było słabsze niż w roku ubiegłym.

Pon Lis 01, 2010 21:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pon Lis 01, 2010 21:56
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Z mojej strony to nie miałem czasu, by obserwować sytuację wokół cmentarzy. Zauważyłem jednak, że wczorajsze przedpołudniowe "jedynki" na Słowackiego z Łyżew przyjeżdżały praktycznie puste. Dzisiejsza popołudniowa "dwójka" na Łyżwy też wiozła niewielką liczbę pasażerów.
Co do porównania z zeszłym rokiem. Na pewno wtedy było lepiej, bo "osiemnastka" jeździła już od rana, a nie można tak odrzucać Pogorzałego i twierdzić, że "oni to dopiero po południu będą chcieli przyjechać" tak jak to w tym roku zrobił MKS, od 12. Dobrym pomysłem w zeszłym roku było uruchomienie "cmentarnej linii" nr 8. W tym roku tego zabrakło, więc pewnie w liniach jadących "z tamtego osiedla", czyli 7, 14, 15, 16 było sporo ludzi, z tym, że "16" jakoś o dziwo zawsze pusta jeździ. I w tym i w zeszłym roku tak było.

Aha i jeszcze co do autobusu linii nr 6 to widać jakiś mało gramotny kierowca był, bo przecież mógł sobie pojechać na Bazę i nie tamować ruchu, lub chociaż stanąć na rogu 1 Maja i Łyżew koło sklepu, bo tam spora pętla jest.

Pon Lis 01, 2010 22:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Aha i jeszcze co do autobusu linii nr 6 to widać jakiś mało gramotny kierowca był, bo przecież mógł sobie pojechać na Bazę i nie tamować ruchu, lub chociaż stanąć na rogu 1 Maja i Łyżew koło sklepu, bo tam spora pętla jest.
Ogólnie patrząc na ilość samochodów, jaka przewijała się w okolicy cmentarza na Łyżwach wywnioskować można, że dobrze by było na przyszły rok zamknąć przejazd ul. Łyżwy dla "osobówek" (z wyłączeniem samochodów przewożących osoby niepełnosprawne itp.) puszczając tam jedynie autobusy. Samochody mogłyby być kierowane na ul. Głogową (tylko przydałoby się zrobić tam w końcu asfalt :rolleyes: ) i tam bezpośrednio przy cmentarzu zorganizować jakiś większy parking. A tak to samochody parkowały gdzie popadnie, na cały teren wokół cmentarza było dwóch strażników miejskich, którzy tylko byli w stanie pilnować żeby żaden samochód nie wjeżdżał "na zakazie" w ul. Langiewicza tak, jak autobusy. ](*,) Zero przygotowania miejsc parkingowych - jedynie kilka znaków zakazu zatrzymywania się pojawiło...

Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Wto Lis 02, 2010 09:02, w całości zmieniany 1 raz
Pon Lis 01, 2010 22:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon, a tak w ogóle to nie widziałeś gdzieś na bazie 367?

Wto Lis 02, 2010 07:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Szymon, a tak w ogóle to nie widziałeś gdzieś na bazie 367?
Stał sobie grzecznie na placu jako pierwszy od strony ulicy ;-)

Żeby nie odbiegać od tematu... Naszła mnie myśl, że w tym roku widać było jak dużo ludzi przesiadło się z komunikacji miejskiej do samochodów osobowych. W takich dniach jak Wszystkich Świętych komunikacja miejska powinna być nieznacznie faworyzowana ponieważ jak dobrze wiemy do jednego autobusu może wejść tyle osób, ile zmieści się do 25 samochodów. Długość takiego Jelcza to 11-12m (zależy od wersji), a 25 samochodów ustawionych jeden za drugim (z zachowaniem odstępów jak w normalnym ruchu drogowym) to około 150m :idea:
Dlatego byłbym za tym żeby w przyszłym roku samochody puszczać tylko na ul. Głogową i tam zorganizować duży parking (miejsce na pewno jest - sprawdzałem), a na ul. Łyżwy wpuścić tylko autobusy. Tylko wtedy liczba autobusów powinna być jeszcze większa niż w tym roku (czyli np. cztery autobusy na 1, dwa na 22 i ewentualnie jeszcze uruchomienie innych linii w dni świąteczne).

Kolejna sprawa. Dlaczego w tym roku oba Neoplany były "uziemione" na zajezdni? Jak dobrze pamiętam to w zeszłym roku 399 jeździł na 1, a 400 na 19. Autobus niskopodłogowy to duże ułatwienie dla osób starszych dlatego byłem zniesmaczony tym, że żaden z nich nie został wysłany w ciągu tych 3 dni na miasto :? W zeszłym roku bardzo dobrze się one sprawdzały, gdyż Neoplan na "jedynce" jeździł na kursach rozkładowych dla dnia wolnego i osoby starsze lub niepełnosprawne, które wychodziły na przystanek na kurs wpisany w rozkład przystankowy trafiały właśnie na niego. A w tym roku były same wysokopodłogowe Jelcze. I tak lepiej, że nie było Mercedesów bo tam jest dopiero wspinaczka po schodach...

Wto Lis 02, 2010 08:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
"Szymon"
I tak lepiej, że nie było Mercedesów bo tam jest dopiero wspinaczka po schodach...

No niestety Szymon może i 1.11 nie było ich za to 31.10 niestety był na 19. I to w godzinach do 13.00 , gdzie jak widziałem był pełny autobus po brzegi :(. Później dopiero dali dużego Jelcza, który również był załadowany ( miałem okazje jechać o 16.01 (Zachodnie) na Łyżwy. Ale mnie zmartwiła jedna rzecz: Dlaczego akurat przed Wszystkimi Świętymi skasowali kurs 19 o 18?? przecież było dobrze i przydałby się 1.11. A tu sie pojechało o 16 na Łyżwy, ale nie miało się czym wrócić :(. Tu no Zarząd MKS-u zrobił wielki błąd :(...
Pią Lis 05, 2010 22:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
R@dzio_D napisał:
Cytat:
"Szymon"
I tak lepiej, że nie było Mercedesów bo tam jest dopiero wspinaczka po schodach...

No niestety Szymon może i 1.11 nie było ich za to 31.10 niestety był na 19. I to w godzinach do 13.00 , gdzie jak widziałem był pełny autobus po brzegi :(. Później dopiero dali dużego Jelcza, który również był załadowany ( miałem okazje jechać o 16.01 (Zachodnie) na Łyżwy. Ale mnie zmartwiła jedna rzecz: Dlaczego akurat przed Wszystkimi Świętymi skasowali kurs 19 o 18?? przecież było dobrze i przydałby się 1.11. A tu sie pojechało o 16 na Łyżwy, ale nie miało się czym wrócić :(. Tu no Zarząd MKS-u zrobił wielki błąd :(...

Mercedes był także 31.10 na "6" (408) i 1.11 na "25" (405).

Te dwa kursy z Łyżew o 17:00 i z Słonecznej o 18:13 mogli przywrócić na okres Wszystkich Świętych. Żadnych strat by nie było, bo "normalna szóstka" chyba nie jeździła, a jak zlikwidowali te dwa kursy to połączyli brygadę 19+6.

Sob Lis 06, 2010 07:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Skoro dyskusję przeniesiono tutaj to spis autobusów na liniach też tutaj przenoszę, wraz z Waszymi uwagami.

31 października:
1 - 352, 394, 397
2 - 403
5 - 395
6 - 408
7 - 345
9 - 396
10 - ?
12 - 374 (ale nie jestem pewny)
13 - 406
14 - ?
15 - 333
16 - 363
17 - 342
19 - 407 -> 356
22 - 350 -> 393
25 - 370
26 - 350 -> 393)

1 listopada:
1 - 333, 394, 397
2 - 403
5 - ?
6 - 342
7 - 356
9 - 369
10 - 407
12 - 376
13 - 401
14 - 370
15 - 359
16 - 372
17 - 393
19 - 350 -> 345
22 - ?
25 - 405
26 - ?

Sob Lis 06, 2010 08:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
R@dzio_D napisał:
Cytat:
"Szymon"

Mercedes był także 31.10 na "6" (408) i 1.11 na "25" (405).

Te dwa kursy z Łyżew o 17:00 i z Słonecznej o 18:13 mogli przywrócić na okres Wszystkich Świętych. Żadnych strat by nie było, bo "normalna szóstka" chyba nie jeździła, a jak zlikwidowali te dwa kursy to połączyli brygadę 19+6.
Hej, hej, panowie... Zdanie wyrwane z kontekstu... Ja mówiłem, że na 1 dobrze, że nie jeździły Merce. Na innych liniach przecież sam widziałem Mercedesy :P

Nie Lis 07, 2010 14:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
Hej, hej, panowie... Zdanie wyrwane z kontekstu... Ja mówiłem, że na 1 dobrze, że nie jeździły Merce. Na innych liniach przecież sam widziałem Mercedesy :P

E, no wychodzi, żeśmy się źle zrozumieli :P

Wto Lis 09, 2010 15:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Wto Lis 09, 2010 15:28
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: