Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Aktualny spis taboru
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Tabor aktualny Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Aktualny spis taboru
Autor Wiadomość
peter_U18
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
http://www.uploader.pl/pl/file/226467/Tabor-w-Skarzysku-Kamiennej-pdf.html

Obecna lista taboru wg. TWB.

Pozdrawiam.

Sob Sty 30, 2010 22:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Sob Sty 30, 2010 22:43
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Może warto zrobić małą aktualizację spisu taboru? :) Bo się jeden Jelcz wykruszył od ostatniego wykazu...

Czw Sie 19, 2010 15:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
peter_U18
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Straciłem plik bazowy, a do nowego się nie piszę...

Pią Lis 19, 2010 20:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Uaktualniona wersja spisu taboru.
Brakuje tylko turystycznej peerki.

Sob Lis 20, 2010 10:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Teraz was zaskoczę. Na TWB uzupełniły się daty produkcji wszystkich Jelczy M11, PR110M oraz 120M. :D W sumie przypadek sprawił, że udało się to zdobyć :twisted:

Problem tylko jest z rzeczywistą datą założenia tablic rejestracyjnych na wszystkich autobusach będących na stanie MKS przed 1997 rokiem. Tablice z wyróżnikiem KII posiadają wszystkie autobusy (poza kilkoma DABami oraz #376 - ale to inna historia). Nawet 397 wyprodukowany w tym samym roku załapał się jako trzeci w kolejności (wg listy sporządzonej przez Pawła) do tablic z wyróżnikiem KII. Ale łatwo można zauważyć, że DABy #382, #386, #388, #390, #391 również mają tablice rejestracyjne z tym wyróżnikiem - dowodem na ich posiadanie są zdjęcia Nodzyka zrobione w 1994r. Także tą datą podaną w bazie TWB (1997r.) proszę się nie sugerować przy uaktualnieniu spisu taboru, gdyż wygląda na to, że jest błędna. Próbowałem rozgryźć kiedy dokonano wymiany tablic i doszedłem do wniosku, że prawdopodobnymi mogą być daty ważniejszych zmian dokonanych w firmie - 1981r. kiedy to skarżyski oddział WPKM w Kielcach przekształcono w MPK podległe Rejonowemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kielcach; 1982r. kiedy to MPK zostało przekazane pod zarząd miasta Skarżysko-Kam.; 1991r. kiedy przeprowadzono dużą reorganizację przedsiębiorstwa LUB właśnie 1997r. kiedy to MPK przekształciło się w obecne MKS Skarżysko-Kam. Sp. z o.o.

Niestety mam też smutną informację - Jelcz #364 (którego losy były dotychczas nieznane) zakończył swoją służbę liniową w MKSie - nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to się stało. Z moich informacji wynika, że obecnie nie znajduje się on w spisie inwentarzowym MKSu. :neutral:

Następną rzeczą, nad którą trzeba będzie popracować to numery VIN wozów z MKSu. Cool

Sro Lis 24, 2010 02:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
Teraz was zaskoczę. Na TWB uzupełniły się daty produkcji wszystkich Jelczy M11, PR110M oraz 120M. :D W sumie przypadek sprawił, że udało się to zdobyć :twisted:

A ten "SzymonH", który to uzupełnił to ktoś znajomy, czy to może Ty? ;]

Co do rejestracji, to najgłupszą rzeczą jak dla mnie jest wpisanie dla #401 założenia tablic w 2000 roku. Jest to nie możliwe, ponieważ wyróżnik TSK Txxx zaczęto wydawać nie w 2000, a w 2003 roku i na pewno T by nie wydali przed E czy F, które wydawano w 2001 roku.

#364 prawdopodobnie poleciał w 2008 lub 2009 roku. Moje ostatnie jego zdjęcia pochodzą z okresu wakacji 2008.

Sro Lis 24, 2010 22:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
A ten "SzymonH", który to uzupełnił to ktoś znajomy, czy to może Ty? ;]
This is heavy to explain :P Ale liczy się to, że pojawiły się nowe, ważne dane, a nie to kto je dodał i z jakiego konta =P~

Paweł_K napisał:
Co do rejestracji, to najgłupszą rzeczą jak dla mnie jest wpisanie dla #401 założenia tablic w 2000 roku. Jest to nie możliwe, ponieważ wyróżnik TSK Txxx zaczęto wydawać nie w 2000, a w 2003 roku i na pewno T by nie wydali przed E czy F, które wydawano w 2001 roku.
Niestety uzyskanie informacji o latach wydawania różnych zasobów starych tablic rejestracyjnych jest bardzo trudne więc data założenia tablic KII na skarżyskich autobusach jest na razie trudna do ustalenia.

Sro Lis 24, 2010 22:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
]Niestety uzyskanie informacji o latach wydawania różnych zasobów starych tablic rejestracyjnych jest bardzo trudne więc data założenia tablic KII na skarżyskich autobusach jest na razie trudna do ustalenia.

Ale tutaj chodzi o nowe tablice, białe. :)

A poza tym na TWB przy wozach z PKS-u, które miały rejestracje TSK Txxx mają datę założenia 2003, więc tutaj też możemy takową wpisać jak dla mnie.

Czw Lis 25, 2010 06:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ja bym na razie nic nie zmieniał w danych #401, dopóki nie jesteśmy pewni na 100%, że na pewno to jest rocznik 2003, bo na razie to tylko gdybanie.
Czw Lis 25, 2010 22:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Tu nie chodzi o rok produkcji, tylko o datę założenia obecnych tablic rejestracyjnych!

Pią Lis 26, 2010 21:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
PANOWIE!!! Na razie zostawmy rzeczywiście te tablice w spokoju a zajmijmy się ważniejszymi sprawami , choćby może przemyśleć plan co by tu zdziałać póki są nowi radni i prezydent na "nowo" wybrany i jest po wyborach, by MKS wreszcie ruszył ku przodzie. Ja myślę że teraz jest ten czas że wszystko da się zdziałać najlepiej. I tak widzę do rady miasta trafił mój pan od historii oraz wujek więc jak coś to da się coś zdziałać, tylko:
1) musi być praca intelektualna
2) muszą być ludzie do tej pracy
3) i musi być zgoda :)
Więc jak możecie to przemyślcie (może jakieś kursy, linia, a może coś z 6 zrobić :)) i zacznijmy robotę :)
Pią Lis 26, 2010 22:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
R@dzio_D napisał:
PANOWIE!!! Na razie zostawmy rzeczywiście te tablice w spokoju a zajmijmy się ważniejszymi sprawami , choćby może przemyśleć plan co by tu zdziałać póki są nowi radni i prezydent na "nowo" wybrany i jest po wyborach, by MKS wreszcie ruszył ku przodzie. Ja myślę że teraz jest ten czas że wszystko da się zdziałać najlepiej. I tak widzę do rady miasta trafił mój pan od historii oraz wujek więc jak coś to da się coś zdziałać, tylko:
1) musi być praca intelektualna
2) muszą być ludzie do tej pracy
3) i musi być zgoda :)
Więc jak możecie to przemyślcie (może jakieś kursy, linia, a może coś z 6 zrobić :)) i zacznijmy robotę :)

Ja proponuje zająć się "6", a dyskusje na jej temat przenieśmy do działu "Nowe linie MKS-u". :)

Sob Lis 27, 2010 14:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Panowie, dowiedziałem się czegoś odnośnie tablic rejestracyjnych (a właściwie to nic Neutral ).

Znajomy kierowca powiedział, że nie jest to prawdą, że zmieniali tablice przy okazji przejścia z MPK do MKS. Wymienili wtedy dowody rej., a tablice zostały stare. Mówił, że prawdopodobnie autobusom zmieniono numery przy okazji remontów generalnych, jakie miały w latach 90. migi i peerki. #369 miał taki remont w roku 1996.

Chociaż w sumie to by się nie zgadzało, bo np. #397, który został de facto wyprodukowany w 1997 roku ma numery przed... #333, który musiał w takim razie przejść naprawę w Jelczu też w 1997 roku. A co w takim razie z wozami #367 - #374, które mają numery następujące po sobie, wydane jeszcze po #397?

Dla mnie trzeba spojrzeć w dowody rejestracyjne kiedyś przy okazji i zobaczyć kiedy rejestracja została wydana, bo inaczej to do niczego nei dojdziemy.

PS. W miarę możliwości można robić zdjęcia tabliczkom znamionowym naszych autobusów. Usiąść za kabiną kierowcy i jak nikt nie będzie patrzył na szybko zrobić zdjęcie tabliczki, bo z tego miejsca ją dobrze widać. Ja tak kiedyś spróbuję, ale nie wiem, czy mi się uda.... :-k VIN #369 udało się zrobić, bo tym wozem jeździ bardzo miły kierowca, który nie miał nic przeciwko zrobieniu foty tabliczki znamionowej. :) Oby więcej takich kierowców!

Pią Kwi 22, 2011 21:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/ar?&hl=en_US&id=tGz5iKJlWKg1nBmz9WJPtew.05571389161611554062.2430181836875224843&action=1&tile=0&rpert=20&srow=0&erow=50&scol=0&ecol=8&fprt=false&tfe=yh_3&gsessionid=T576_R5MZoA
Wto Cze 21, 2011 00:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Error, Mateusz :(

Nie Lip 03, 2011 13:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
W tym roku wykruszyły się dwa Migi - #345 i #359. Jednak poprawki nt. spisu taboru zrobię po wakacjach, a następne za rok, bo na przyszły rok są planowane zakupy autobusów - prawdopodobnie SU10 l;ub 12. :)

Pią Lip 08, 2011 18:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Pią Lip 08, 2011 18:19
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Tabor aktualny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: