Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Autobusy a frekwencja
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Autobusy a frekwencja
Autor Wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Autobusy a frekwencja Odpowiedz z cytatem
Rozpoczynam trochę, według mnie, kontrowersyjny temat. A mianowicie chodzi mi o nieopatrzne wysyłanie małych autobusów na linie o dużej frekwencji.

Często zdarza się, że na takich liniach, jak 1, 7, 14, 22 w dniach roboczych pojawiają się MKSowe "maluchy", do których na przystankach w głównych punktach miasta pasażerowie mają problemy z "upakowaniem" się do autobusu. :shock: Jest tak najczęściej przy rynku, na przystankach w okolicy SDH i dworca PKP, a w dni wolne najczęściej przy kościołach.
Wczoraj właśnie widziałem taki przypadek. Na przystanku na ul. Słowackiego w kierunku Milicy czekało około 40os. (właściwie wszyscy wracali z kościoła). I ku mojemu zaskoczeniu jako pierwszy podjechał nowy Jelcz na 12 :!: Wyobrażacie sobie co się tam działo? W autobusie było już kilkanaście osób. Iście dantejskie sceny =; Podejrzewam, że to był nie jedyny taki przypadek, że ludzie jechali upchnięci jak sardynki...

Pon Sie 31, 2009 08:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pon Sie 31, 2009 08:45
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Oj często tak jest. Trochę nie rozważnie myślą w tym MKS-ie, zamiast Libera i H-7 dawać na mało oblężone linie, czyli podmiejskie, lub na linie typu: 1, 7, 22 w godzinach wieczornych gdzie nie ma tylu pasażerów.
Nie Wrz 20, 2009 22:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ja spotkałem się z Liberem na 1, 7, 14, 22 w dni wolne. Na "1" też po południu wyjeżdża. Co do Libero na "12" to też jest to dla mnie błąd, bo zawsze jak widzę ze szkoły jak jedzie to jest zapełniony po brzegi. H7 widać często na 26. Jest to dobry wybór bo idealnie wystarcza na tą linię. A na "4" praktycznie zawsze kursuje duży autobus: M11, PR110, Mercedes, 120M. Libero widziałem tam chyba ze 4 razy.

Sro Paź 14, 2009 08:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Ja spotkałem się z Liberem na 1, 7, 14, 22 w dni wolne. Na "1" też po południu wyjeżdża. Co do Libero na "12" to też jest to dla mnie błąd, bo zawsze jak widzę ze szkoły jak jedzie to jest zapełniony po brzegi. H7 widać często na 26. Jest to dobry wybór bo idealnie wystarcza na tą linię. A na "4" praktycznie zawsze kursuje duży autobus: M11, PR110, Mercedes, 120M. Libero widziałem tam chyba ze 4 razy.
W MKSie dobre jest to, że zawsze jest możliwość podmienienia wozu z racji, że autobusy niejednokrotnie mają długie postoje na pętlach. Często dzieje się tak z "1", która dojeżdża do Łyżew i ma wystarczająco czasu żeby zjechać do Bazy i z powrotem pojechać na Łyżwy.

Solina na "26" poza sezonem letnim jest odpowiednia bo w wakacje ewentualnie początek czerwca nie ma szans na "upakowanie" plażowiczów z Bernatki do mikrobusu. Niejednokrotnie nasz największy tabor stawał przed dużym wyzwaniem jakim był dziki tłum pasażerów wracających znad zalewu :twisted: Szczególnie, kiedy do końca dnia była słoneczna pogoda i dużo ludzi decydowało się na powrót ostatnim "26" z Bernatki. :D

Nie wiem czy w MKSie jest coś takiego, jak liczenie pasażerów na danej linii o różnych porach dnia, a także różnych dniach tygodnia. Jeżeli nie to dobrym pomysłem byłoby zaproponowanie wykonania takiego "badania rynku" - szczególnie podczas tzw. dni targowych. ;-)

Czw Paź 15, 2009 22:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Dlatego często i gęsto w wakacje na "26" jeździła peerka #373 :)

Pią Paź 16, 2009 13:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jechałem dziś ostatnim kursem 10 z Jagodnego do Szpitala w wersji "tour de Skarżysko" czyli kursem wariantowym przez 11 Listopada-Ekonomii-Legionów-Niepodległości. Kurs ten obsługiwała "solnica" #410. Frekwencja: wszystkie siedzące + 5-8os. stojących... A cały dzień jeździł #359 =; Czy nie powinno być tak żeby na ten ostatni kurs (szczególnie w dni "przedrynkowe" czyli poniedziałek i czwartek) wysyłać dużego Jelcza? :-k

Na 26 przez ostatni tydzień widuję codziennie "solnice" (raz bodaj w poniedziałek widziałem Libero!), a ogólnie po 19 na bazie MKSu nie ma ani jednego "midika" :twisted: Chociaż dzisiaj stał #409 bo cały dzień oblatywał "szesnastkę" :lol: Czyli na 1, 13 czy 22 startują nasze skarżyskie "maluchy" ^^

Czw Sie 12, 2010 18:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
W sobotę wracałem z Dworca do domu 14. Ku mojemu zdziwieniu pojawił się libero #413 z 6 osobami już jadącymi, a na przystanku stało z 30 osób. Później przystanek wyżej wsiadły 4 osoby a koło "Awansu" wsiadło jeszcze 10 osób. Był taki ścisk że nie dało się nawet przejść do wyjścia :!:
Czw Sie 12, 2010 19:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Zawsze można o tym napisać w TYM temacie Wink

Czw Sie 12, 2010 19:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No dziś mamy sobotę a MKS przebił samego siebie... Wiem, że są wakacje i w MKSie chyba stosuje się politykę "oszczędności" na paliwie itd. ale żeby wysłać Solinę na 14 to chyba lekka przesada =; Około 11:15 widziałem kursy 13 i 14 - kolejno jeździły #411 oraz #413. Ludzi w obu wozach było po dach :shock: Nie w uważacie, że powinno się z tymi "oszczędnościami" coś zrobić? Dla porównania dodam, że przed 11 na linii 12 widziałem #396 :rolleyes:

Sob Sie 14, 2010 17:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Hmm, ja dzisiaj dwa razy widziałem 13 i jeździł tam #414...
A co do tych linii, to w soboty powinny tam jeździć faktycznie duże autobusy, chociaż do godziny 15.

Sob Sie 14, 2010 20:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
A co do tych linii, to w soboty powinny tam jeździć faktycznie duże autobusy, chociaż do godziny 15.

no i to byłoby najlepsze rozwiązanie :)
Sob Sie 14, 2010 21:10 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Faktycznie, mój błąd... Na 13 był #414, a na 14 #411 ;-)

W niedzielę było nieznacznie lepiej bo na 13 jeździł #407. Za to na 1 jeździł #412 ](*,)

Wto Sie 17, 2010 15:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
W dni wolne i popołudniami w robocze to standard, że na 1 jest Libero, no chyba, że dadzą Solinkę w weekend. Nawet teraz spod Gimnazjum nr 2 odjechało Libero na 1.

Wto Sie 17, 2010 18:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
W dni wolne i popołudniami w robocze to standard, że na 1 jest Libero, no chyba, że dadzą Solinkę w weekend. Nawet teraz spod Gimnazjum nr 2 odjechało Libero na 1.
W robocze od kursu 19:35 z Łyżew jest podmiana wozu na coś mniejszego :? Soliny to w weekend mają zazwyczaj zajęcie - 22+26 oraz 10 lub ewentualnie 14 :P

Wto Sie 17, 2010 19:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ale czasami na 22+26 wyjeżdża Libero, a wtedy Solina na 1.

Wto Sie 17, 2010 19:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
W ten weekend chyba z racji wyborów było dosyć "bogato" z wozami. :twisted:
Jedynie, co mi nie pasowało to fakt, że na bardziej ważne linie miejskie wysłano w weekend (a szczególnie w sobotę) "midiki". Na 1 przez oba dni jeździło Libero, przez co w kilku momentach widziałem go zapchanego do granic możliwości. W sobotę na 10 jeździła Solina i którymś popołudniowym kursem (bodaj 14:10 z Manhattanu w kierunku Szpitala) autobus był maksymalnie zapełniony. Widziałem w nim nawet stojące osoby starsze, a to już moim zdaniem nie powinno mieć miejsca =; 14 w sobotę co ciekawe też była obsługiwana Soliną... Po 14:20 na pętli przy Dworcu widziałem bardzo dużo ludzi czekających na autobus :shock: Obstawiam więc, że tam też nie było zbyt ciekawie :/

Za to plusem było to, że przez oba dni wolne 7 jeździła w "pełnym wymiarze" w postaci Mercedesa #405, więc tam z tłokiem nie było problemów =D> Z tego, co widziałem po zdjęciach na TWB to 16 w wersji skróconej i ze specjalnym rozkładem jazdy raczej nie miała wielkiego obsadzenia... Solinka woziła zapewne znikome ilości osób. Ale z drugiej strony to dobrze, że uruchomiono taką linię, przynajmniej osiedle Ponurego nie było zupełnie odcięte od komunikacji w tym "ważnym dla miasta dniu". :)

Pon Lis 22, 2010 00:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Wczoraj na 7 jeździło Libero, "pełnowymiarowe" były 12 (gdzie był 407), a także 19+6 gdzie jeździł... Neoplan #399. =D> Na 14 wczoraj jeździło Libero, a także sobotnia 13 była obsadzona Liberem, co dla mnie jest błędem, bo Libero jest po prostu za mały na tą linię. Wczoraj już było lepiej - 13 obsługiwał Mercedes #405.

Na wczorajszej 16 nie było tłoku, jednak ok. 13 w obie strony w każdym kursie jechało koło 5 osób.

Pon Lis 22, 2010 06:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Po zmianie rozkładu "6" pojawia się na niej wyłącznie duży autobus. Tydzień temu był to #401, dzisiaj #396. Czyżby trafiona zmiana i wreszcie zaczął tym ktoś jeździć? :-k

Sob Sty 29, 2011 13:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Po zmianie rozkładu "6" pojawia się na niej wyłącznie duży autobus. Tydzień temu był to #401, dzisiaj #396. Czyżby trafiona zmiana i wreszcie zaczął tym ktoś jeździć? :-k
Raczej po obietnicy zmiany rozkładu MKS chce zachęcić potencjalnych pasażerów do jazdy tą linią oferując duży, przestronny (wysokopodłogowy ;] ) autobus z dużą ilością miejsc :P Ale podejrzewam, że i tak frekwencja na linii nie powala :rolleyes:

Sob Sty 29, 2011 23:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Pozdrowienia dla debila*, który w piątek na kurs 25 o godzinie 12:45 z Czerwonego Krzyża wystawił Jelcza Libero =; Wóz już na pierwszym przystanku wyglądał jak winogrono, a w tym samym czasie na placu MKS stały Mercedesy, migi, PeeRy... Polityka "wyjadę ale swoim" - spoko.

* - kierowca/dyspozytor - niepotrzebne skreślić.

Nie Lip 31, 2011 23:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Nie Lip 31, 2011 23:25
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: