Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Nowe linie MKS-u
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowe linie MKS-u
Autor Wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Nowe linie MKS-u Odpowiedz z cytatem
Witam!

Mam pomysł, żeby kiedyś iść do prezesa naszego MKS-u i przedstawić mu plan uruchomienia nowych linii. Miałyby być to:

6 Szpital - Wiejska - Moniuszki - Żeromskiego - Sokola - Niepodległości - Legionów - Ekonomii - Ekonomii Z-2
W wybranych kursach mogłaby jeździć ulicami: Niepodległości - Słowackiego - Tysiąclecia - Krasińskiego - Piłsudskiego - Norwida (powrót: Sikorskiego - Okrzei) - Metalowców - Legionów.

Zrodził się też pomysł połączenia odległej Bernatki z Dolną Kamienną, bo przecież tam również znajdują się ważne instytucje:
8 Bernatka - Paryska - Metalowców - Niepodległości - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Łyżwy
W wybranych kursach w godzinach szczytu mogła by kursować następującą trasą: Metalowców - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - 1 Maja. W dni targowe mogłaby zachaczać o Milicę: Niepodległości - Słowackiego/Krasińskiego* - Tysiąclecia - Krasińskiego - Piłsudskiego - Norwida - Paryska

Os. Bór nie ma również bezpośredniego połączenia ze Szpitalem! Więc moja propozycja jest następująca:
20 Harcerska - Zwycięzców - Wojska Polskiego - Jana Pawła II (tak chyba się nazywa ten nowo wybudowany odcinek drogi nr 42 zakończony "rondem")- Legionów - Metalowców - Norwida - Piłsudskiego - Krasińskiego - Armii Krajowej - Wiejska - Szpital - Wiejska - Sokola - Dworzec Gł.

MKS mogłoby również przystąpić do walki z busiarstwem zmieniając linię 21:
Dworzec Gł - Sokola - Tysiaclecia - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Kościelna - Świerczek - Kierz Niedźwiedzi - Zbijów Duży - Zbijów Mały.
W godzinach szczytu oczywiście można by wprowadzić trasę: Towarowa - 11 Listopada - Ekonomii - Legionów - Niepodległości - Dworzec Gł. w obu kierunkach tj do Dworca i Zbijowa.

Również do poprawy powinna pójść trasa linii nr 2:
Dworzec Gł - Sokola - Tysiąclecia - Piłsudskiego - Norwida- Metalowców - Legionów - Młodzawy - Parszów - Mostki - Suchedniów

* - trasa do wyboru
Potem napiszę więcej propozycji, a na razie pozostawiam to Wam do oceny. Jeżeli stwierdzicie, że np. jakieś osiedle/ulica nie ma z czymś połączenia to piszcie.
Wto Paź 13, 2009 07:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Wto Paź 13, 2009 07:00
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Proszę, napiszcie, czy wg. Was są to dobre propozycje, czy coś jeszcze zmienić.

Sro Paź 14, 2009 08:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Na początek, słowem wstępu, chciałem powiedzieć, że cieszę się z tak szybkiego rozwoju naszego forum Wink Dosłownie w ciągu kilku dni pojawiło się tutaj kilkanaście postów :)

Ale wracając do tematu Wink
"Ósemka" według Twojego pomysłu w ciekawy sposób łączy zachodnie dzielnice Skarżyska z cmentarzem na Łyżwach. Zapewnia też dojazd do Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy itp. Brakuje mi jednak linii przez 11 Listopada, która kursowałaby mniej-więcej z częstotliwością 22 i zahaczała o Półsanatorium i Z-1. Np. na trasie:
Łyżwy - 1 Maja - Towarowa - 11 Listopada - Ekonomii - Legionów - Metalowców - Niepodległości - Krasińskiego - Piłsudskiego - Krakowska (zawrotka przy Carrefourze) - Norwida - Paryska - Bernatka.
W dni wolne mogłaby jeździć rzadko (4-5 kursów, co godzinę) z tym, że ostatni kurs z Bernatki powinien odjeżdżać około 20 - w wakacje ludzie z Kamiennej mogliby tą linią wracać znad zalewu. Cool

Linia nr. 20 mogłaby powstać na podanej wg. Ciebie trasie. Ewentualnie można by ją podciągnąć do Szydłowieckiej przez Niepodległości. :-k

Podoba mi się wydłużenie 21. Wink Busy to niestety coś, co powoli zabija skarżyską komunikację miejską... Ale poprawa stanu autobusów i przede wszystkim dopasowanie godzin kursowania i tras to według mnie podstawa :)

A gdyby tak jeszcze stworzyć linię łączącą os. Skałka z Przychodnią Kolejową? Trasa:
Os. Skałka - Sportowa - Słoneczna - Krakowska - Paryska - Norwida - Okrzei - Słowackiego - Niepodległości - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Wiejska - Przychodnia Kolejowa
Trochę pokręcona ale wg mnie ciekawa Wink Ewentualnie można by wtedy jakoś zreorganizować 14 żeby nie pokrywała się z moją propozycją (np. przez skrócenie jej z Młodzaw do Norwida). :rolleyes:

Czw Paź 15, 2009 21:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
Brakuje mi jednak linii przez 11 Listopada, która kursowałaby mniej-więcej z częstotliwością 22 i zahaczała o Półsanatorium i Z-1. Np. na trasie:
Łyżwy - 1 Maja - Towarowa - 11 Listopada - Ekonomii - Legionów - Metalowców - Niepodległości - Krasińskiego - Piłsudskiego - Krakowska (zawrotka przy Carrefourze) - Norwida - Paryska - Bernatka.
W dni wolne mogłaby jeździć rzadko (4-5 kursów, co godzinę) z tym, że ostatni kurs z Bernatki powinien odjeżdżać około 20 - w wakacje ludzie z Kamiennej mogliby tą linią wracać znad zalewu. Cool

Linia dobra, ale mogłaby jeździć np. Niepodległości - Słowackiego - Tysiąclecia - Paryska - Norwida (powrót: Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego) - Piłsudskiego - Krakowska - Paryska - Bernatka. Tutaj też trzeba pomyśleć o ludziach z "mojej" dzielnicy, którzy chcieli by się dostać do Półsanatorium. W pewnym sensie jest to mała "konkurencja" dla "16" Cool
No i w numeracji byłaby to linia "23" ;-)

Szymon napisał:
A gdyby tak jeszcze stworzyć linię łączącą os. Skałka z Przychodnią Kolejową? Trasa:
Os. Skałka - Sportowa - Słoneczna - Krakowska - Paryska - Norwida - Okrzei - Słowackiego - Niepodległości - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Wiejska - Przychodnia Kolejowa
Trochę pokręcona ale wg mnie ciekawa Wink Ewentualnie można by wtedy jakoś zreorganizować 14 żeby nie pokrywała się z moją propozycją (np. przez skrócenie jej z Młodzaw do Norwida). :rolleyes:

14 zostawmy w spokoju Cool , a ja bym ją zrobił inaczej, chociaż nie mówię, że Twoja jest zła. Wręcz przeciwnie. Dobrze łączy Rejów z Milicą, tylko teraz może powstać kłopot, jak po tej całej "reorganizacji" krzyżówki Słoneczna x Krakowska czy da się wyjechać bezpośrednio ze Słonecznej na Krakowską i odwrotnie. Jednak chyba prostszą linią by była no jeżeli idziemy tokiem numerowania linii to "24":
Os. Skałka - Mościckiego - Legionów - Niepodległości - Piłsudskiego - Żeromskiego - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Wiejska - Przychodnia Kolejowa, ew. Rejowska - Zielna - Przychodnia Kolejowa.

Kolejna propozycja obejmuje połączenie Pogorzałego z Przydworcowym, bo żadnego połączenia nie ma:
"27": Pogorzałe - Wysoka (?) - Krakowska - Piłsudskiego - Norwida - Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego - Tysiąclecia (powrót: Tysiąclecia - Paryska - Norwida - Piłsudskiego) - Sokola - Niepodległości - Szydłowiecka - Rejowska - Sokola - Wiejska - Szpitalna - Szpital

Pią Paź 16, 2009 13:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
14 zostawmy w spokoju Cool , a ja bym ją zrobił inaczej, chociaż nie mówię, że Twoja jest zła. Wręcz przeciwnie. Dobrze łączy Rejów z Milicą, tylko teraz może powstać kłopot, jak po tej całej "reorganizacji" krzyżówki Słoneczna x Krakowska czy da się wyjechać bezpośrednio ze Słonecznej na Krakowską i odwrotnie. Jednak chyba prostszą linią by była no jeżeli idziemy tokiem numerowania linii to "24":
Os. Skałka - Mościckiego - Legionów - Niepodległości - Piłsudskiego - Żeromskiego - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Wiejska - Przychodnia Kolejowa, ew. Rejowska - Zielna - Przychodnia Kolejowa.
Krańce zrobiliśmy identyczne, jak 15 ale trasą się nie pokrywa :-$ Ale robiąc reorganizację - na 15 można by zmienić rozkład tak, aby była linią szczytową. Kursuje przez ścisłe Centrum także nie powinno mieć problemów z frekwencją :-k

Paweł_K napisał:
Kolejna propozycja obejmuje połączenie Pogorzałego z Przydworcowym, bo żadnego połączenia nie ma:
"27": Pogorzałe - Wysoka (?) - Krakowska - Piłsudskiego - Norwida - Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego - Tysiąclecia (powrót: Tysiąclecia - Paryska - Norwida - Piłsudskiego) - Sokola - Niepodległości - Szydłowiecka - Rejowska - Sokola - Wiejska - Szpitalna - Szpital
No właśnie. Problemem Pogorzałego jest to, że linie, które tam jeżdżą kursują przez Zachodnie i dalej Ekonomii do Bazy MKS. Do Przydworcowego można dostać się jedynie wysiadając na przystanku przy kładce (1 Maja "Wiadukt"). Moim zdaniem nie ma sensu ciągnąć 27 aż do Szpitala. Do Szydłowieckiej (jako dosyć sporego węzła autobusowego) by wystarczyła Wink

Nie Paź 18, 2009 08:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
To "27" to do Szpitala można by podciągnąć w wybranych kursach. A może jakieś połączenie Kolonii Górnej z Rejowem?:
28 - Młodzawy - Młodzawy - Legionów - Staffa (powrót: Sportowa - Prosta - Legionów) - Sportowa - Wioślarska - Słoneczna, lub w wybranych kursach: Legionów - Mościckiego - Asfaltowa - Sportowa - Wioślarska. Mogłaby być linią sezonową.
Może jeszcze damy coś do Parszowa Cool :
29 - Piłsudskiego/Carrefour - Grottgera - Konarskiego - Powstańców W-wy - Moniuszki - Żeromskiego - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Dworzec Gł.- Sokola - Tysiaclecia - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Żurawia - Majków - Parszów Ta dłuższa trasą, lub po prostu z Dworca.

Pon Paź 19, 2009 06:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Re: Nowe linie MKS-u Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:

8 Bernatka - Paryska - Metalowców - Niepodległości - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Łyżwy
W wybranych kursach w godzinach szczytu mogła by kursować następującą trasą: Metalowców - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - 1 Maja. W dni targowe mogłaby zachaczać o Milicę: Niepodległości - Słowackiego/Krasińskiego* - Tysiąclecia - Krasińskiego - Piłsudskiego - Norwida - Paryska

Co do oznaczenia mojej "ósemki" to musimy ją zmienić, gdyż "ósemka" istnieje :grin:. Proponuję "29". I mam nałą zmianę trasy: Bernatka - Paryska - Norwida - Sikorskiego - Krasińskiego - Niepodległości - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - Towarowa - 1 Maja - Łyżwy.

Mam też inną "wizję":rolleyes: co do "28". Można by ją podzielić na 28 i 28/1. Ta pierwsza jeździła by podaną wcześniej trasą (Młodzawy - Słoneczna), a niektóre wykonywała by trasą: Reja (pętla koło zalewu "Piachy") - Słoneczna - Wioślarska - Sportowa - Prosta - Legionów - Ekonomii - Ekonomii Z-2 - Ekonomii - Legionów - Młodzawy - Młodzawy to byłby kurs wykonywany przed 7 i 15, a po 7, 15 i 23 jeździłby w odwrotnej relacji, czyli Młodzawy - Legionów - Ekonomii - Z-2 - Ekonomii - Staffa - Słoneczna - Reja.
Natomiast 28/1 byłaby tylko linią szczytową wykonująca 5 kursów dziennie, oczywiście tylko w dni robocze :). Proponuję kurs o 6:10, 14:10 z ul. Kilińskiego trasą: Kilińskiego - Krakowska - Wojska Polskiego - Walecznych - Harcerska - Zwycięzców - Wojska Polskiego - Krakowska - Legionów - Niepodległości - Piłsudskiego - 11 Listopada - Ekonomii Z-2. Trzy kursy o 7:15, 15:15 i 23:15 wykonywałaby trasą w relacji odwrotnej. Odjazdy można by skorygować zgodnie ze średnim czasem przejazdu. Niedługo opracuję dokument z którym poszedłbym do prezesa, ale o wszystkim będę informował.

Nie Paź 25, 2009 09:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ostateczna wersja nowych linii:

2 Dworzec Gł - Sokola - Tysiąclecia - Piłsudskiego - Norwida- Metalowców - Legionów - Młodzawy - Parszów - Mostki - Suchedniów (pętla przy Urzędzie Gminy)

6 Szpital - Wiejska - Moniuszki - Żeromskiego - Sokola - Niepodległości - Legionów - Ekonomii - Ekonomii Z-2
Wybrane kursy: Niepodległości - Słowackiego - Tysiąclecia - Krasińskiego - Piłsudskiego - Norwida - Metalowców - Legionów.

20 Harcerska - Zwycięzców - Wojska Polskiego - Jana Pawła II (tak chyba się nazywa ten nowo wybudowany odcinek drogi nr 42 zakończony "rondem")- Legionów - Metalowców - Norwida - Piłsudskiego - Krasińskiego - Armii Krajowej - Wiejska - Szpital - Wiejska - Sokola - Dworzec Gł.

21 Dworzec Gł - Sokola - Tysiaclecia - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Kościelna - Świerczek - Kierz Niedźwiedzi - Zbijów Duży - Zbijów Mały
Wybrane kursy:Piłsudskiego - Norwida - Metalowców - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - 1 Maja

23 Bernatka - Paryska - Norwida - Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego - Niepodległości - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - Towarowa - 1 Maja - Łyżwy

24 Os. Skałka - Asfaltowa - Sportowa - Prosta - Legionów - Niepodległości - Piłsudskiego - Żeromskiego - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Wiejska - Przychodnia Kolejowa

27 Pogorzałe - Wysoka (?) - Krakowska - Piłsudskiego - Norwida - Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego - Tysiąclecia (powrót: Tysiąclecia - Paryska - Norwida - Piłsudskiego) - Sokola - Niepodległości - Szydłowiecka

28 Młodzawy - Młodzawy - Legionów - 11 Listopada - Piłsudskiego - Niepodleglości - Legionów - Staffa (powrót: Sportowa - Prosta - Legionów) - Sportowa - Wioślarska - Słoneczna

W planach jest jeszcze linia 30: Piłsudskiego/Carrefour - Grottgera - Konarskiego - Powstańców W-wy - Moniuszki - Żeromskiego - Sokola - Rejowska - Szydłowiecka - Dworzec Gł.- Sokola - Tysiaclecia - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Żurawia - Majków - Parszów. Linia ta zostanie dołączona jeżeli uznacie, że jest ona w miarę potrzebna.

Oceniajcie! Jeżeli uznacie, że są to dobre propozycje to z dokumentem z wykazem tych linii udam się do prezesa. Jeszcze nie wiem kiedy to będzie (może pod koniec roku, może w przyszłym).

Ostatnio zmieniony przez Paweł_K dnia Czw Lis 05, 2009 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Pon Lis 02, 2009 21:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Widzę, że już masz dokładnie wypracowane pomysły na nowe linie ;-) Wszystkie trasy dobrze przemyślane =D>

Pon Lis 02, 2009 21:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post linia 29 Odpowiedz z cytatem
Do spisu pozwolę sobie dołączyć jeszcze jedną linię:idea: :

29
Szydłowiecka - Dworzec - Sokola - Wiejska - Armii Krajowej - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Czerwonego Krzyża - Franciszkańska - Żurawia - 3 Maja - Oczyszczalnia

Poniżej przedstawiam mapkę co do przebiegu linii obok targu:

W niedzielę mogłaby dowozić ludzi do klasztory o. Franciszkanów. Wtedy zmieniałaby trasę na: Towarowa - 3 Maja - Staszica (dawna pętla linii 9) - Limanowskiego - Rynek - Franciszkańska - Żurawia.

Była to linia 30, ale gdy spojrzałem, że trasa linii 23 pokrywa się z 29 uznałem, że nie ma sensu robić dwóch takich samych. Zmieniłem więc oznaczenie na 29 a tamtą linię usunąłem z wykazu.

Czw Lis 05, 2009 12:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Tyle, że odcinek Czerwonego Krzyża od ul. Rynek do ul. Franciszkańskiej jest jednokierunkowy. Także w kierunku Oczyszczalni linia musiałaby objeżdżać targ dookoła... A w dni targowe mogłyby być problemy z przedostaniem się :-k

Czw Lis 05, 2009 20:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
No cóż - wniosek do prezesa już poszedł... Nawet nie wiedziałem, że jest tam jednokierunkowa. W kierunku Oczyszczalni może jeździć po prostu 1 Maja - Żurawia - 3 Maja, lub 1 Maja - Czerw. Krzyża - Rynek - Żurawia. Z powrotem tą moją wersją.

Czw Lis 05, 2009 21:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
No cóż - wniosek do prezesa już poszedł...
Myślę, że prezes zauważy ten błąd i zostanie on poprawiony Wink Trzymam kciuki żeby Twój pomysł reorganizacji linii autobusowych został chociaż częściowo zatwierdzony :)

Czw Lis 05, 2009 21:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hubert
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich:) Jak widać jestem nowy na forum i nie wiem czy moj post bedzie w dobrym dziale, ale cóż okaże się. Mam pewien pomysł na zmiany linii 22. Część kursów do godziny 16 ma na Lipowe Pole wykonywane tylko ulicą kopernika (oprócz jednego przed 14, który wykonywany jest ulicami Kopernika, Książęcą, Warszawską, Rycerską w kierunku Lipowe Pole, a spowrotem już tylko Kopernika. Wydaje mi sie, że rozsądnie byloby wszytskie kursy 22 w kierunku Lipowe Pole puścić trasą Kopernika, Książęca, Warszawska, Rycerska, a w kierunku Łyżwy Rycerska, Warszawska, Książęca i dalej Kopernika. Tak naprawde zwiększyłaby się frekfencja na tej linii, a mieszkańcy dzielnicy Książęce uzyskaliby dogodne połączenie z "centrum" miasta. Tym bardziej, że kursów linii 9 jest zaledwie 5 czy 6, a taka zmiana wypełniłaby luke. Poza tym jeszcze 2 kursy linii 9 przydałyby sie w godzinach miedzy 11, a 14 i po 16 łącząc lepiej Milice z tą dzielnicą a przy okazji część Pogorzałego. Natomiast proponowałbym równierz zmiany na linii 22 popołudniu. Kursy w kierunku ulicy Rycerskiej zamieniłbym na proponowane wyżej tzn. w kierunku Lipowe Pole puścić trasą Kopernika, Książęca, Warszawska, Rycerska, a w kierunku Łyżwy Rycerska, Warszawska, Książęca i dalej Kopernika dzikei takiemu rozwiązaniu mieszkańcy pobliskiego Lipowego Pola uzyskają dogodne połączenie z miastem, a przecież wielu z nich pracuje w Skarżysku do późna i nie ma się czym dostać do domu. Dodałbym również wieczorny kurs po 21 i jeżeli frekfencja była by dobra kurs z Podemłynka o 23. To tyle na początek:) troche rozbudowany:)
Wto Sty 12, 2010 22:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Cieszę się, że ktoś jeszcze daje propozycje. Post jest oczywiście w dobrym temacie, gdyż tutaj nie tylko możemy podawać propozycje nowych linii, ale także reorganizacji/zmian starszych. Wg. mnie Twoja propozycja jest bardzo dobra. Tutaj też trzeba sobie zadać pytanie - co z połączeniem Lipowego i Książęcego w dni wolne? Na Rycerską chyba ze 3 kursy ma 7, ale na Lipowe już nie. I tutaj naszła mnie myśl na kolejną linię :lol:, a właściwie przedłużenie "29":grin::

Lipowe Pole - Rycerska - Warszawska - Książęca - Kopernika - Szydłowiecka - Niepodległości - Sokola - Wiejska - Armii Krajowej - Piłsudskiego - 1 Maja - Żurawia - 3 Maja (powrót: Żurawia - Franciszkańska - Czerwonego Krzyża - 1 Maja) - Oczyszczalnia

Skoro już jesteśmy w tym temacie to ostatnio naszedł mnie pomysł na zmianę linii 6:

Szpital - Wiejska - Moniuszki - Żeromskiego - Piłsudskiego - Norwida - Sikorskiego - Okrzei - Słowackiego (powrót Słowackiego - Tysiąclecia - Krasińskiego - Piłsudskiego) - Niepodległości - Piłsudskiego - Towarowa - 1 Maja - Podemłynek
W godzinach szczytu (tj. po 2-3 kursy przed 7, koło 14-15 i jeden koło 23) trasą: Słowackiego - Niepodległości - Legionów - Ekonomii - 11 Listopada - Towarowa - 1 Maja - Podemłynek

I teraz mnie naszła jeszcze jedna(:D) linia :idea: :

30: Łyżwy - 1 Maja - Towarowa - Piłsudskiego - Niepodległości - Sokola - Wiejska - Armii Krajowej - Wileńska - Grottgera - Konarskiego - Norwida - Metalowców - Legionów - Jana Pawła II - Wojska Polskiego - Jodłowa - Grota Roweckiego - Ponurego - Ponurego-Żytnia

Sro Sty 13, 2010 16:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Hubert
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Co do dni wolnych dokładnie 7 ma 4 kursy i jest to troche mało przydałby się kurs wieczorny po godz 19, bo tak to w pożądku i oczywiście zamiast krążyć wokół os.Książęce to trasa ww w kierunku Lipowego Pola. Napewno ułatwiłoby to życie mieszkańcą szczególnie w soboty.
Sro Sty 13, 2010 18:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coria
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam inną propozycję, może bez sensu (proszę o wypowiedzi), ale skoro jakoś trafiłem na tę stronę i interesuję się naszą komunikacją to chciałbym poddać pewien pomysł: wielka reforma, nowy układ linii z uwzględnieniem historycznych przebiegów linii, ale tak skonstruowany, by do minimum ograniczyć odnośniki do kursów. Jak teraz spojrzymy na rozkład jazdy (choćby na stronach MKS) to jest tam straszny bałagan, mnóstwo odnośników do poszczególnych kursów, rozmaite oznaczenia literowe i do tego połapać się o której godzinie tak naprawdę odjeżdża autobus - to sztuka! I nie dziwię się stojąc na przystanku, jak ktoś pyta: a któredy on jedzie? a dojadę do...? Kursy innymi ulicami niech zmienią numer linii, lub stwórzmy nowa siatkę połączeń.
Pon Lut 01, 2010 21:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coria
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K - brawo za mapkę!!!

Może pokusisz się kiedyś o wyznaczenie obecnych i proponowanych linii w ten sposób? A może jest gdzieś dostępna mapka, na której można takie zaznaczenia robić?
Wto Lut 02, 2010 17:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peter_U18
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
http://maps.google.pl/

Sro Lut 10, 2010 20:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Hahaha! Panowie jak ja się ciesze że to forum znalazłem!!! Jak ja się ciesze że są tu tacy ludzie jak ja którzy się tym pasjonują! Nie wiedziałem o istnieniu tego forum bo już dawno wcześniej zarejestrowałbym się...Od ponad roku opracowuje absolutnie od podstaw projekt nie MKSu tylko w ogóle nowej spółki - SKM - Skarżyska Komunikacja Miejska. Jeśli to forum i uzytkownicy są aktywni to super! Moje gg: 8017503, mamy szanse razem działać i sporo zwojować. Dodam jeszcze że pracuje w tej chwili nad pewnym portalem internetowym związanym ze skarzyskiem (nie mylić jakimiś tsk czy skarzysko24) co w dużej mierze pomogłoby nam. Przeczytałem Wasze propozycje co do linii... extra!
Witam wszystkich :)
Pon Lut 15, 2010 19:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Lut 15, 2010 19:58
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8
Skocz do: