Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Rozkład jazdy
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Rozkład jazdy
Autor Wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Rozkład jazdy Odpowiedz z cytatem
Co sądzicie o dotychczasowej grafice rozkładów. Moim zdaniem jest wręcz poniżająca, bardzo mało czytelny jest rozkład jazdy MKSu, pod koniec tygodnia przedstawię jakieś ciekawe rozkłady dla MKSu.
Pon Lis 02, 2009 21:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Pon Lis 02, 2009 21:50
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Dla przykładu na stronie MKS ciężko jest precyzyjnie określić godziny przyjazdu autobusu na podstawie tabel z czasem przejazdu. =;

Próbowałem raz nawet zmontować bazę rozkładu internetowego... Ale dotarłem "jedynką" do Niepodległości i poległem Neutral Z resztą moim sposobem było to mało czytelne Embarassed

Pon Lis 02, 2009 21:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coria
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Przy obecnym systemie tysiąca odnośników w rozkładzie jazdy, stworzenie tabel przejazdu na danej trasie powinno być dla każdego kursu oddzielne (doliczanie, odliczanie, omijanie itd, itp) - to paranoja! I dlatego jest tak zrobione "na odczep się" na stronie MKS
Pon Lut 01, 2010 22:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
coria napisał:
I dlatego jest tak zrobione "na odczep się" na stronie MKS
Niestety, rozkład na stronie MKSu ma sporo błędów np. nie uwzględnia też czasu odjazdu z niektórych pętli. :?

Wto Lut 02, 2010 00:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coria
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
zgadza się, też to zauważyłem, a po kilku tygodniach napisałem do MKS maila z wnioskiem o korekty - tak dbają o swój "produkt".
Wto Lut 02, 2010 17:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Wypowiedzieliście się na temat internetowego rozkładu, więc teraz może podyskutujemy także na temat rozkładów na przystankach i o tzw. kasetach na rozkłady (czyli tam gdzie jest rozkład).

To ja najpierw parę słów:
Co do internetowego to tragedia z tymi tabelkami - to tyle na temat rozkładu w internecie :P

Co do rozkładu na przystankach to nie jest tak źle, choć nie najlepiej bo rozkład w postaci pisania kursów po przecinku zamiast w tabeli to nie zbyt czytelny rozkład.

W końcu znalazłem idealną szatę, jutro pokaże może już rozkład jedynki.
Wto Lut 02, 2010 21:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Co sądzicie o tym, że na dotychczasowych rozkładach przystankowych czasem ciężko odróżnić jest które kursy są w dni robocze, a które w dni świąteczne? Bo dziś tak w pośpiechu sprawdzałem sobie rozkład z Okrzei w kierunku Kamiennej, że jako najbardziej odpowiadający mi godzinowo wybrałem sobie kurs... "szóstki" :lol:

Czw Sie 12, 2010 19:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
Co sądzicie o tym, że na dotychczasowych rozkładach przystankowych czasem ciężko odróżnić jest które kursy są w dni robocze, a które w dni świąteczne? Bo dziś tak w pośpiechu sprawdzałem sobie rozkład z Okrzei w kierunku Kamiennej, że jako najbardziej odpowiadający mi godzinowo wybrałem sobie kurs... "szóstki" :lol:

nom też mi się tak zdarzyło raz :grin: Powinno być lepiej oznakowane na rozkładzie :-k
Czw Sie 12, 2010 19:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
R@dzio_D napisał:
nom też mi się tak zdarzyło raz :grin: Powinno być lepiej oznakowane na rozkładzie :-k
Może warto jakoś kolorystycznie oznaczyć "robocze" i "wolne" kursy? Wink Np. jakimś "oczo#$%#" kolorem zaznaczyć kursy w dni robocze lub na odwrót...

Czw Sie 12, 2010 19:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
R@dzio_D napisał:
Może warto jakoś kolorystycznie oznaczyć "robocze" i "wolne" kursy? Wink Np. jakimś "oczo#$%#" kolorem zaznaczyć kursy w dni robocze lub na odwrót...

no warto nad tym pomyśleć :)
Czw Sie 12, 2010 19:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
A ja bym coś innego zrobił, podobno kilkanaście osób z portalu skarzysko-kamienna.org prezentowało przy pętli autobusowej naprzeciwko dworca kolejowego w wakacje, teraz zrobić coś podobnego, ale z listą osób popierających nowy rozkład, bo w MKSie mówił nam gość a żeby coś zmienić są potrzebne podpisy mieszkańców popierających to, bo bez tego nic nie zrobimy, nawet wprowadzenie kolorów do istniejących rozkładów żeby odróżnić dni robocze od wolnych, ale to się nie opłaca, trzeba wprowadzić tabelkowy rozkład (taki jak pokazywałem), po za tym MKS dostał przykładowy rozkład 1 w takiej szacie.
Wto Sie 31, 2010 11:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
A ja bym coś innego zrobił, podobno kilkanaście osób z portalu skarzysko-kamienna.org prezentowało przy pętli autobusowej naprzeciwko dworca kolejowego w wakacje, teraz zrobić coś podobnego, ale z listą osób popierających nowy rozkład
Zupełnie nie rozumiem... Co prezentowali?

Wto Sie 31, 2010 17:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Aj, zapomniałem o najistotniejszym, rzecz jasna rozkład, o taki:
http://yfrog.com/6crozkadj

Przepraszam, jakiś rozkojarzony jestem dzisiaj Wink
Wto Sie 31, 2010 19:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
no to by się spisało na 1 bo jak widzę na 19 to nie potrzebny bo jest czytelny
Wto Sie 31, 2010 21:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
I rozkład jak dla mnie świetny.
Tylko jedno "ale" - w kierunku Słonecznej/Kilińskiego na Słowackiego przystanek nazywa się Gimnazjum nr 2. Dom nauczyciela jest w drugą stronę.

Sro Wrz 01, 2010 12:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
I rozkład jak dla mnie świetny.
Tylko jedno "ale" - w kierunku Słonecznej/Kilińskiego na Słowackiego przystanek nazywa się Gimnazjum nr 2. Dom nauczyciela jest w drugą stronę.
I tutaj nie są potrzebne oznaczenia "R" i "S". One występują dopiero od przystanku 1 Maja/Żurawia.

Sro Wrz 01, 2010 12:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Minutka, dwie i poprawione, z tymi literkami w legendzie się rozpędziłem i wpisałem jak szło :P

R@dzio_D napisał:
no to by się spisało na 1 bo jak widzę na 19 to nie potrzebny bo jest czytelny
Nie powiedziałbym, że jest taki czytelny dla jakiejkolwiek linii obecny schemat rozkładu drogi Radku, wszystko jest w kupie i czasami omyłkowo można spojrzeć albo na kursy dnia wolnego, albo nawet na inną linię. I wprowadzając nowy schemat to dla wszystkich linii, a nie tylko dla 1.
Sro Wrz 01, 2010 21:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
peter_U18
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Zrobiłem coś dla Dworca Głównego - nie skończone, ale w większości gotowe:

Żródło (OpenDocument!) klik
PDF klik

Na ostatniej stronie są notatki.

Sob Lis 20, 2010 14:58 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
peter_U18 napisał:
Zrobiłem coś dla Dworca Głównego - nie skończone, ale w większości gotowe:

Żródło (OpenDocument!) klik
PDF klik

Na ostatniej stronie są notatki.

no dobrze ale zastanawia mnie po co jest osobno sobota i niedziela skoro u nas jest że kursują identycznie??
Sob Lis 20, 2010 20:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
R@dzio_D napisał:

no dobrze ale zastanawia mnie po co jest osobno sobota i niedziela skoro u nas jest że kursują identycznie??

Jedna "6", co kursuje inaczej w soboty i inaczej w niedziel. Po za tym to chyba ze 3 linie mają w odnośnikach "nie kursuje w niedziele i święta", bądź "kursuje w niedziele i święta".
Również nie widzę sensu dzielić na soboty i niedziele. Najlepiej się postarać, żeby "6" miała cztery kursy i w soboty i w niedziele: 7:20 z Bazy, 10:36, 13:06 i 17:36 z Dworca.

Sob Lis 20, 2010 21:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Sob Lis 20, 2010 21:35
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: