Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Nowe rozkłady
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowe rozkłady
Autor Wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Nowe rozkłady Odpowiedz z cytatem
Przedstawiam Wam mój projekt, co o nim myślicie?

Czw Lut 18, 2010 23:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Czw Lut 18, 2010 23:01
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Pomysł jest fajny, ale gdzie np. zmieścić opisy symboli literowych? Bo wiadomo, że na jakiejś linii będą kursy wariantowe itp. Tak samo według mnie nie jest konieczne dzielenie rozkładów dni wolnych na "Sobotę" oraz "Niedzielę i święta". Po prostu: "Dni wolne" ;-) W dniach, w których linia nie kursuje można napisać np. "Nie kursuje" zamiast tych "X". :-k Przydałoby się też podać pełną nazwę przewoźnika... I może jakieś logo ;-) Poza tym widzę kilka drobnych błędów: strona to www.mks.skarzysko.pl , a telefon do dyspozytora (41)25-13-413 :D Reszta perfect Good Job

Pią Lut 19, 2010 01:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Razi mało kursów.. ale póki nie nasza wina, reszta super :)
Pią Lut 19, 2010 05:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Tak jak mówi Szymon - tam gdzie są soboty wpisać "Dni wolne" a tam gdzie niedziele i święta można wpisać te liczne co po niektórych linii oznaczenia literowe.
Można zmniejszyć tabelkę z numerem linii i tam gdzie jest nazwa przewoźnika to nad nią walnąć logo, ew. na dole obok danych.

Pią Lut 19, 2010 13:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
A właśnie, że lepiej jest jak na rozkładzie są wyodrębnione soboty oraz niedziele i święta a nie dni wolne, nawet jak godziny w sobotę i niedziele się nie różnią, bo dzięki takiej formie MKS będzie mógł zrobić większą swobodę kursów tj. sobota nie będzie uzależniona od niedzieli kursami o tej porze i na odwrót niedziela nie będzie uzależniona od soboty, tak to można troszkę więcej kursów w sobotę dać a w niedzielę dać mniej bo i tak na co niektórych liniach które jeżdżą przez cały tydzień są mało oblegane w niedzielę. Objaśnienie będą w tej tabelce gdzie jest adres strony internetowej MKSu nr telefonu do dyspozytora, adres, numer i rozkład od kiedy ważny w dół a u samej góry objaśnienia (tak się robi m.in w rozkładach kieleckiego ZTMu). Ciesze się że podoba się rozkład
PS. Numer do dyspozytora wziąłem ze strony MKSu, to nie wiem czemu błędny, chyba dałem nr faxu albo do centrali :P
Pią Lut 19, 2010 17:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ale niektóre linie mogą nie kursować w niedziele i święta, więc dlatego lepiej jakby zostało osobno i sobota i niedziela. W wigilie MKS chyba normalnie nie jeździ jak w święto...
Pią Lut 19, 2010 18:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ok, wywalę to święto z niedzieli Wink
A zapomniałem się Ciebie Szymon w poprzednim poście zapytać, po kiego logo na rozkładzie i po co pełna nazwa, pasażerom to nie potrzebne z jednego prostego powodu ludzie nie patrzą się na logo firmy czy na pełną nazwę tylko na to kiedy mają autobus. Wystarczy to co jest po nr linii nie za wielki napis przewoźnika.
Pią Lut 19, 2010 18:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ziarek napisał:
PS. Numer do dyspozytora wziąłem ze strony MKSu, to nie wiem czemu błędny, chyba dałem nr faxu albo do centrali :P
Centrala Wink
Ziarek napisał:
A zapomniałem się Ciebie Szymon w poprzednim poście zapytać, po kiego logo na rozkładzie i po co pełna nazwa, pasażerom to nie potrzebne z jednego prostego powodu ludzie nie patrzą się na logo firmy czy na pełną nazwę tylko na to kiedy mają autobus. Wystarczy to co jest po nr linii nie za wielki napis przewoźnika.
Bo jeżeli rozkłady się zmniejszą to ludziom zaczną one przypominać rozkłady znane z przystanków, na których pojawiają się także prywatni przewoźnicy. Dlatego logo, nawet małe, będzie dobrym wyróżnikiem rozkładu :)

Pią Lut 19, 2010 21:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Tak, całkowicie zgadzam się z Szymonem. A co do tej Niedzieli to ostatecznie może zostać, bo jest chyba kilka kursów na kilku liniach, które nie kursują w niedzielę i święta. Ale teraz pytanie: gdzie umieścisz oznaczenia literowe? Np. dla 1 kursy na Wysypisko?

Pią Lut 19, 2010 21:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Można spokojnie umieścić za minutami.
Pią Lut 19, 2010 22:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jutro zrobię rozkład z wariantami to zobaczysz Paweł :)
Pią Lut 19, 2010 22:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Czekam :)

Sob Lut 20, 2010 08:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Propozycja Ziarka zmodyfikowana przeze mnie wygląda tak:

Ma wymiary 10x14cm.

Sob Lut 20, 2010 18:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Mi się to podoba, :) Tylko od końcowych przystanków można by pisać trasę odwrotną, czyli wyżej w "jedynce" napisać:
Wileńska - Norwida - Sikorskiego - Słowackiego - Niepodległości - 1 Maja - Łyżwy

Ostatnio zmieniony przez Paweł_K dnia Sob Lut 20, 2010 20:35, w całości zmieniany 1 raz
Sob Lut 20, 2010 20:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mnie również. Ew. można dodać szczegółową trasę, ale to nie jest konieczne. W pierwszej kolejności niech powstanie taki układ rozkładu jazdy Wink
Sob Lut 20, 2010 20:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jedynka to linia okrężna, nawet dykty przednie są klejone z dwóch stron słowem "Łyżwy", boczne mają też 1 Łyżwy - Łyżwy.
Nie ma sensu pisać na rozkładzie dawać logo MKSu ani "Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna" wystarczy w skrócie "MKS Skarżysko-Kamienna" tak jak jest na moim rozkładzie (tak robi każdy inny przewoźnik np. ZTM Warszawa, ZTM Kielce), bo ludzie nie będą czytać co to za przewoźnik, nie ma co pisać bo busiarze też maja rozkłady i mogą się pomylić ludziom, w obecnej formie mogą się pomylić, bo busiarze nie robią tabelką tylko po przecinku czyli tak samo jak MKS. Do tego jest charakterystyczna czerwona duża kasetka na rozkład, busiarze takich nie stosują. Jedynie nad czym muszę popracować to nad tym aby zmieściły się wszystkie przystanki na których się zatrzymuje dana linia, a nie sama ulica.
Skoro mamy dać propozycję nowego rozkładu to czytelnego, przejrzystego, bez zbędnych szczegółów jak rozpisywaniem się skrótu "MKS" czy nad objaśnieniem pisanie "legenda" nie róbmy z pasażerów debili którzy się będą wiedzieć co to jest, jakaś literka i tekst za nią. Czcionkę którą wybierałem starałem się wybrać oryginalną, ciekawa i czytelną, nie mówię ze twoja Szymon jest zła ale Calibri to ładna czcionka jak się pisze literami i cyframi :)

Pawle czekałeś i się w końcu doczekałeś rozkładu z wariantami Wink

Sob Lut 20, 2010 20:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
W sumie jeśli mogę coś doradzić to zmniejszyć szerokość tabelek i wtedy po lewej albo prawej stronie masz miejsce na dokładną trasę z przystankami.
I usunąć Tolerancję opóźnienia bo to źle świadczy o firmie która niby ma być punktualna Wink
Sob Lut 20, 2010 21:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
No doczekałem się, ale i tak Szymona mi się bardziej podoba. Nadal nie widzę sensu, żeby dzielić na soboty i niedziele. Po drugie: słowo "Legenda" albo "Objaśnienia" jest przydatne, bo ludzie lepiej moga zrozumień co jest co. A po trzecie to nie masz racji Ziarek, bo po pierwsze: u nas dykty są malowane od szablonu (chyba) a po drugie Łyżwy są tylko z jednej strony, a z drugiej jest Wileńska, więc ja widzę sens, żeby dzielić trasę jedynki na odcinek Łyżwy - Wileńska i Wileńska - Łyżwy. Jeżeli zostawimy taką, to chociaż napiszmy całą trasę, a tak to pasażer (dajmy na to przyjezdny) stojący na przystanku na Norwida widząc trasę tylko do Wileńskiej może się zastanawiać: gdzie to jedzie?, którędy?, czy dojadę...? itd. Co do czcionki to jest kwestia umowna. ;-) Tolerancja wg. mnie jest niepotrzebna.

Moje podsumowanie (jak ktoś uważa inaczej to trudno, bo o gustach się przecież nie dyskutuje w końcu):
1. Ziarek - dlaczego dążysz do podzielenia dni wolnych na soboty i niedziele? Wg. mnie lepiej zostawić dni wolne, a przy danych kursach na przykład "N - nie kursuje w niedzielę i święta",
2. Już zostawmy to MKS Skarżysko-Kamienna, bez rozwijania skrótu, chociaż ja i tak twierdzę, że dane o firmie (np. adres, logo) by się przydały.
3. Na liniach okrężnych (jak np. jedynka) wprowadźmy podział na odcinki, albo piszmy całą trasę.
4. Wszystkie przystanki możemy wpisać tam, gdzie u Ciebie Ziarek są niedziele i święta.

Jeżeli przeczytaliście dwa razy to samo to nie gniewajcie się, ale ja już tam mam, że potrafię, czy tez wręcz lubię coś powtarzać :)

Sob Lut 20, 2010 21:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Nie denerwuj się Paweł, przecież to pierwsze projekty, wszystko jeszcze można zmienić. "Skleję" najwyższej Sobotę i Niedzielę ze sobą i zrobię dni wolne, a gdy nie będzie jakaś linia jeździć w niedzielę to na pewno nie dam objaśnienia N, to zostawmy na ew. kursy taborem niskopodłogowym tak jak było mówione wcześniej, a jak nie jeździ w niedzielę to tabelka Dni robocze | Sobota - i dzięki temu unikamy dodatkowych zbędnych objaśnień. W sumie nie ma co rozdzielać dni wolnych na dwie tabele, skoro są kursy o tej samej porze - i tu dobre działa MKS robiąc kursy takie same w weekend, ale powód może być taki ze teraz robi rozkład "po przecinku" i żeby nie zajmować miejsca na rozpisanie dni wolnych na dwa osobne dni.

Faktycznie tą legendę możemy zostawić i wywalić tolerancję w sumie to nie potrzebna - niepotrzebnie ją dorzuciłem.

Do pkt. 1. Mam rację spotkałem się z dwoma rodzajami dykt jedynek, stare szablonowe mają Łyżwy i Wileńska, nowsze klejone już mają tak samo jak poprzednie, ale zauważyłem dyktę Łyżwy - Łyżwy od szablonu czyli musieli wrócić do szablonu, bo pewnie taniej i trwalsze są, bo się cyfry i litery nie odrywają.

Do pkt. 2. Przecież MKS daje dane na kartce obok, bo w tych nowych kasetkach po lewej jest rozkład, a po prawej "reklama" żeby odstraszyć gapowiczów i dane firmy, choć dane też są nad rozkładem, ale w żadnym mieście się nie spotkałem aby na rozkładzie dawać rozwinięcia skrótów typu MPK, MZK czy MKS i pełne dane firmy, prędzej to robią na osobnych kartkach, jak to robi MKS w nowych kasetkach tyle że w mniejszym formacie.

Do pkt. 3. To drugie Paweł Wink

Do pkt. 4. No i tak zrobię jednak.

A w miejsce w którym teraz są nazwy ulic którymi dana linia jedzie można napisać jaka to linia np. "Linia podmiejska" itp., bo i tak trzeba będzie zapchać tamto miejsce czymś.
Sob Lut 20, 2010 22:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
- Linia miejska
- Linia podmiejska
- Linia nocna
Sob Lut 20, 2010 22:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sob Lut 20, 2010 22:53
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Sala konferencyjna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: