Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Linie nocne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Linie nocne
Autor Wiadomość
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Tak, pod TLK obowiązkowo się dostosować. Dlatego że ludzie z KRK do SKO czy z WAW do SKO jadą ostatnimi możliwymi pociągami także i mnie osobiście nie chciałoby się piechotą iść na norwida, tylko wolałbym jechać nawet 15minut nocnym. Wiem, ze wiele osób myśli podobnie. A taka trasa, bo ludzię muszą mieć możliwie blisko do przystanków (wiadomo, nocny wszędzie nie wjedzie jako jedna linia) no i musi odwiedzać maksymalną liczbę możliwych miejsc, skąd mogą wziąć się ludzie.
Pią Sty 27, 2012 23:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pią Sty 27, 2012 23:28
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Wg trasa powinna być prosta i klarowna. Bez zawijasów, podjazdów, wariantów itp. W dodatku 3-go Maja moim zdaniem obecnie nie nadaje się do puszczenia tamtędy komunikacji miejskiej (fatalny stan nawierzchni).
W proponowanej przez Bartka trasie (i częstotliwości) boję się o to, że kierowcy nie będą zadowoleni z tego, że kółko trwa ~40min, a pozostałe 50minut trzeba czekać w nocy na pętli... Dlatego wg mnie kraniec w Bazie jest bezpieczniejszym rozwiązaniem Wink Chyba, że na początku nocy kursy częściej, a później rzadziej :D

Pią Sty 27, 2012 23:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mamy proste rozwiązanie - PRZEJAZD TECHNICZNY. Oczywistą rzeczą jest także ochrona w autobusie na linii nocnej. Nie wyobrażam sobie żeby puścić autobus nicny bez ochroniarza. (W wawie jest nawet dwóch, u nas na mały autobus wystarczy jeden).

Poza tym - nie kierowca ma być zadowolony a pasażer. Panowie :).
Kierowce trzeba uhonorować odpowiednim dodatkiem do pensji rzecz jasna za nocną linię.
Pią Sty 27, 2012 23:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Bartek_K napisał:
Mamy proste rozwiązanie - PRZEJAZD TECHNICZNY.
W tym wypadku czas nie gra roli ale puste kilometry. Z Bazy do dworca jest 3km. Zakładając częstotliwość 1,5h co da nam 4 kursy w ciągu nocy - wychodzi 24km na dojazdy i zjazdy (kółko wg Twojej trasy - ~12km). Zakładając, że "słonina" spala 25l/100km daje nam to 6 litrów ropy - 35zł. :D

Bartek_K napisał:
Oczywistą rzeczą jest także ochrona w autobusie na linii nocnej. Nie wyobrażam sobie żeby puścić autobus nicny bez ochroniarza. (W wawie jest nawet dwóch, u nas na mały autobus wystarczy jeden).
Tyyy, no ja za często w Wawie nocnymi nie jeżdżę ale w życiu może ze 2 razy widziałem ochroniarza w autobusie :shock: Tutaj pamiętaj, że trzeba wynająć firmę ochroniarską - a to już nie takie łatwe Wink

Bartek_K napisał:
Poza tym - nie kierowca ma być zadowolony a pasażer. Panowie :).
Kierowca też człowiek Doubt I ma prawo do poczucia bezpieczeństwa w pracy. ;-) "Zamknięta" kabina nie zawsze uratuje.

Bez obrazy, że tak naskakuję na Twoje wypowiedzi ale MKS jest firmą, która wg mnie patrzy tylko, gdzie można zaoszczędzić :rolleyes:

Pią Sty 27, 2012 23:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Albo po prostu zrobić inaczej - trasa moja, kurs przed przyjazdem pociągu najpierw Zachodnie, Milica, potem Dworzec, a po przyjeździe pociągu kółko odwrotne. :) Najpierw z Bazy na Dworzec, potem Milica, Zachodnie. :)
Co Wy na to?

Pią Sty 27, 2012 23:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Albo po prostu zrobić inaczej - trasa moja, kurs przed przyjazdem pociągu najpierw Zachodnie, Milica, potem Dworzec, a po przyjeździe pociągu kółko odwrotne. :) Najpierw z Bazy na Dworzec, potem Milica, Zachodnie. :)
Jeżeli rozkład zamknie się w jednakowym takcie częstotliwości (z normalnymi postojami) i uda się to chociaż w minimalny sposób skoordynować z pociągami to takie rozwiązanie można zaakceptować :)

Pią Sty 27, 2012 23:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon - jedna rzecz - Nie ma że się nie da. Można zatrudnić firmę ochroniarską ale nie trzeba - można ochroniarza. Wiem - bo pracuje jednocześnie w dwóch firmach, jedną z nich jest firma zajmująca się komunikacją miejską w Warszawie (nie MZA). Jeśli będzie ochroniarz, kierowca będzie miał także poczucie bezpieczeństwa. Poza tym na postoju w nocy, na długo przed kursem, autobus jest zamknięty z kierowcą. Otwieramy go pasażerom np 15min przed odjazdem.

Widzisz, dlatego autobus może stać na pętli Dworzec, przez co oszczędzimy te 35zł :).

Okej, niech MKS oszczędza i chwała im za to, ale nie kosztem podstawowej, swojej działalnosci jaką jest przewóz osób.

Szymon - o to chodzi, byśmy dyskutowali, ma to wypracować najlepsze rozwiązanie. Każdy daje swój pomysł. :)
Sob Sty 28, 2012 00:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ja jednak nie jestem przekonany co do postoju na Dworcu...

Jak zrobimy pętle na bazie i będzie dłuższy postój to zawsze lepiej np. jak sobie kierowca pójdzie na ciepłą dyspozytornię, wypije kawę, pogada z dyspozytorem, niż ma siedzieć w ochroniarzem pół godziny w autobusie sami na dworcu.

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak się brać za rozkład do mojej propozycji "eNki". :)

Sob Sty 28, 2012 08:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Można także zrobić postój na pętli Szydłowiecka - albo tak jak mówiłem, koniec kursu na dworcu a dalej przejazd techniczny na bazę. Nie jest to niewiadomo jak daleko. Musimy mysleć niestety o pasażerach w pierwszej chwili a fakt jest faktem że w pierwszej kolejności będą oni się gromadzić na na dworcu niżeli na bazie MKS.

Działaj, pewnie. Dobrze, że debatujemy :)
Sob Sty 28, 2012 10:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ja i tak nie jestem zwolennikiem postoju ani na Dworcu, ani na Szydłowieckiej. A tak na prawdę, to my Bartek mówimy o tym samym. Tylko u Ciebie autobus jedzie na pusto z Bazy na Dworzec i tam dopiero zaczyna, a u mnie już pasażerów zabiera jadąc z Bazy na Dworzec. :)

Sob Sty 28, 2012 20:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
ale ale jeszcze jak sie mogę wtrącić z bazy będzie dobry bo jest jeszcze Semafor i ludzie z imprez by mogli wracać...
Sob Sty 28, 2012 20:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Okej, zgadzam się, ale chodzi mi o kwestie postoju na dworcu. Mógłby jechać z bazy ale musi bezpośrednio na dworzec, bo z tamtąd będzie największy potok ludzi do rozwiezienia.

A co z dalszą trasą którą zaproponowałem ?
Sob Sty 28, 2012 20:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mnie ona pasuje, ale co juz będzie to trze rozstrzygnąć wspólnie
Sob Sty 28, 2012 20:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama

Sob Sty 28, 2012 20:26
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie miejskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: