Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Linia A

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie podmiejskie i międzymiastowe Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Linia A
Autor Wiadomość
peter_U18
Początkujący

Post Linia A Odpowiedz z cytatem
Postanowiłem ożywić kapkę forum, więc zakładam taki temat.

1. Dlaczego linia A? Ponieważ jest to jedyna linia, jaką kiedykolwiek jechałem w S-K. Nawet w 2005 (?) roku jechałem tą linią do dworca, żeby później wrócić do Radomia PKSem... Bodajże od LIDLa, ale ja nie być pewien :D Później jechałem w czerwcu 2008 Neosiem #400 do Wąchocka, wprost spod Dworca. Tylko pani w sklepie nie była pewna, czy wydać bilet Skarżyski czy Starachowicki. Kierowca stracił 10-12 cm taśmy w kasie :lol:

2. Co o niej sądzę? Jest to właściwie dobra linia, która jeździ w godzinach, kiedy nie ma pociągów, prawie cyklicznie co godzinę, czasem pół godziny. Na pewno zapewnia dobrą komunikację z Wąchockiem, ponieważ PKS tam jeździ rzadko (trudno określić, rozkłady zerwane, a na Kolejowej wisi, choć nic nie jeździ!), a pociągów też ledwie 5 par dziennie... Więc te autobusy mówią same za siebie - musimy być.

3. Przyszłość? Nie należy próbować wypierać PKP czy PKS. PKP szczególnie nie, bo on jedzie już do Ostrowca Świętokrzyskiego, czego linia A nie oferuje.

A co Wy o tej linii Myślicie? Jakieś uwagi, skargi, i inne? Wyraźcie swoją opinię w tym wątku.

Nie Kwi 12, 2009 09:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Nie Kwi 12, 2009 09:53
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Na linii "A" zdarzały się przypadki, że w dni wolne wysyłane na tą linię były najnowsze nabytki naszego MKSu czyli przede wszystkim "Solinki". Widziałem taki przypadek bodajże w listopadzie zeszłego roku - ilość pasażerów przekraczała dopuszczalne granice zapełnienia autobusu :shock:

Linia jest bardzo przydatna dla osób, które muszą dostać się do Skarżyska bądź Starachowic do pracy/szkoły itp. :) Ale ma sporą konkurencję - busy, PKS i PKP.

Nie Kwi 26, 2009 18:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Dodam że też Starachowickie MAN'y można zobaczyć na "A", co w Skarżysku nie lada widok zobaczyć nowiutkiego Lion's-a.
Co do linii, nie jechałem nią, chyba jedna z bardzo nie wielu linii którymi bym nie jechał w Skarżysku, ale jest sympatyczna, fajny przebieg trasy i w ogóle jest fajna.
Wto Maj 05, 2009 17:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Ziarek napisał:
Dodam że też Starachowickie MAN'y można zobaczyć na "A", co w Skarżysku nie lada widok zobaczyć nowiutkiego Lion's-a.
Na linii trafiają się też Solbusy no i Jelcze w znacznie gorszym stanie niż nasze :P

Pon Sie 31, 2009 08:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam_S
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Ziarek: Z tym zachwytem nad Lion'sem to bym tak nie przesadzał.

Na TWB pojawiło sie fajne zdjęcie linii "A". Nasz dworzec, stary układ stanowisk (!) i bodajże widoczny 350 w starym malowaniu Smile

Najlepsze na "A" zdają sie być Mercedesy. Ogólnie linia bardzo fajna - a jakie krajobrazy Smile

Nie wiem czy wiecie, ale jakiś czas temu była koncepcja połączenia w podobny sposób Skarżyska z Kielcami - no, ale niestety mamy Sindbad'y i wspomnienie po PKS'ie:-(

Pożyteczna mogłaby być taka linia łącząca Skarżysko z Szydłowcem, ale raczej czegoś takiego nie zobaczymy.
Wto Lis 17, 2009 00:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Tam #350, ale mi też coś to '0' wygląda jak '3' :)
Adam, nie wiem czy pamiętasz, ale kiedyś Ci przedstawiałem plany linii i tam pojawiła się propozycja połączenia Skarżyska i Przysuchy. Pomysł nie miał szans na realizację, ale tak kiedyś myślałem. :)

Wto Lis 17, 2009 07:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Autobus po prawej ma rejestrację KII 804x. Co zawężą poszukiwania do zakresu #342 - #350. W numerze taborowym wyraźnie widać 35x, więc zostaje tylko #350 Wink

Wto Lis 17, 2009 19:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Mógłbyć takowy autobus jak #353 - w latach 90 nastąpiły duże roszady taboru i niektóre wozy skasowano (za Wikipedią). Stąd moga być braki numerów np. 335 - 341, 343, 344, 346, 347, 3498, 351, 353 - 355 i tak dalej.

Sro Lis 18, 2009 15:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Adam_S
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł: 354 to Ikarus - pogotowie techniczne.

Człowiek, który wymyśli niezniszczalny rozkład jazdy autobusów dostanie Nobla Smile
Wto Gru 08, 2009 00:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wto Gru 08, 2009 00:13
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Linie podmiejskie i międzymiastowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: