Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
SOR???
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Nowe autobusy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
SOR???
Autor Wiadomość
Max.G.
Początkujący

Post SOR??? Odpowiedz z cytatem
Witam.
Dziś w Skarżysku zauważyłem czerwono-biało-czerwonego SOR'a który kursował na linii nr. 15. Na tylnej szybie miał wywieszoną reklamę o głosowaniu na radnego rady miasta czy czegoś tam... Wypowiedzcie Wy się na ten temat... Ciekawie by było jak by go kupili :rolleyes:

Wto Lis 09, 2010 14:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wto Lis 09, 2010 14:33
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ten SOR to SOR CN 9,5. Jest tylko na testach. A czy coś z tych testów będzie? Zobaczymy, jak radni uchwalą budżet na 2011 rok.

A co do ankiety - to ten wóz jest tylko na testach, więc nie zostaje on na stałe w Skarżysku.

A tak w ogóle, Max - nie ma czasem zdjęcia?

Wto Lis 09, 2010 15:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Ten SOR to SOR CN 9,5. Jest tylko na testach. A czy coś z tych testów będzie? Zobaczymy, jak radni uchwalą budżet na 2011 rok.
Fajnie, że mamy kolejnego testowca Wink Jeżeli już to jest to SOR BN 9,5 - CN to wersje turystyczne... Katalog ze strony producenta: http://www.sor.cz/site/city-bus-sor-bn-95

Wto Lis 09, 2010 16:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
Jeżeli już to jest to SOR BN 9,5 - CN to wersje turystyczne... Katalog ze strony producenta: http://www.sor.cz/site/city-bus-sor-bn-95

Tak, BN. Nawet miałem na bilecie napisane, że to BN. :)

Wto Lis 09, 2010 16:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Skoro już ktoś dopisał wóz do testowców na TWB to mógł tutaj wrzucić link do niego ;] A nie sam musiałem szukać...
http://www.phototrans.eu/15,261922,2503.html

Wto Lis 09, 2010 16:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
No ja to dosłownie przed chwilą zrobiłem. :)
A o linku masz rację, nie pomyślałem...

Wto Lis 09, 2010 16:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No to czekam teraz z niecierpliwością na zdjęcia ze Skarżyska Cool I oczywiście opinie na jego temat Wink

Wto Lis 09, 2010 16:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Szymon napisał:
No to czekam teraz z niecierpliwością na zdjęcia ze Skarżyska Cool I oczywiście opinie na jego temat Wink

"Jak się da to się zrobi" :D

Wto Lis 09, 2010 16:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Fajne są SOR-y, nie typowa stylistyka, ale zero miejsc bez podestów, a z tyłu jak w teatrze - strasznie wysoko. Szkoda, że MKS szuka tanim kosztem wozów, bo zamiast jego widziałbym bardziej SU10, bo tam to jest trochę miejsc bez podestów, a co liczy się u starszych osób, oraz niska podłoga na całej długości pojazdu.
Wto Lis 09, 2010 17:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
Fajne są SOR-y, nie typowa stylistyka, ale zero miejsc bez podestów, a z tyłu jak w teatrze - strasznie wysoko. Szkoda, że MKS szuka tanim kosztem wozów, bo zamiast jego widziałbym bardziej SU10, bo tam to jest trochę miejsc bez podestów, a co liczy się u starszych osób, oraz niska podłoga na całej długości pojazdu.
Ale jeżeli przy kolejnym przetargu na autobusy warunkiem koniecznym będzie posiadanie manualnej skrzyni biegów (jak to było przy przetargu na wozy 8 i 9-metrowe) to Solaris na starcie odpada, gdyż w wersji Urbino nie są montowane "lewarki". SOR co prawda też nie spełnia tego założenia ponieważ do wersji BN9,5 montuje 6-stopniową automatyczną skrzynię Allison T280R :twisted: Ale testowania nigdy za wiele :lol:

Wto Lis 09, 2010 17:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
Szkoda, że MKS szuka tanim kosztem wozów, (...).

Wiesz, jak dla mnie to pojawiła się możliwość to wzięli. Tak samo było z Bogdanem. O żadnym przetargu nie ma na razie mowy.

A przecież nie dalej jak 2 lata temu w przetargu nie wygrał najtańszy MAZ, tylko Libero. Solaris ze względu na przykład na brak manuala i dziwny układ siedzeń odpadł. Przynajmniej jak dla mnie to były powody.

Wto Lis 09, 2010 18:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Nie mówię żeby nie brali na testy, niech biorą i sprawdzają każdy wóz z każdej strony, żeby jak najwięcej o nim wiedzieli jak mieli by kupować. Zaskakujące, ze nic nie wyszło z Bogdanem, ten model chyba też miał manuala, jak jego nieco dłuższy brat który był na testach w tamtym roku.
Przez coś takiego jak zapis o manualnej skrzyni MKS skreśla wiele autobusów, bo tych się więcej produkuje przeważnie z automatem, do tego nie raz są wygodniejsze da kierowcy.
W tym augustowskim Solarisie Alpino, co był na testach, miał standardowy układ siedzeń dla Solarisa z silnikiem stojącym - niestety wieża w tak mały wozie nie jest zbyt mądrym pomysłem... No ale zawsze jest wersja LF, gdzie układ siedzeń jest identyczny jak w Libero.
Wto Lis 09, 2010 18:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
No ale zawsze jest wersja LF, gdzie układ siedzeń jest identyczny jak w Libero.

Nawet nie wiedziałem, że cos takowego istnieje. Wink
A to przypadkiem nie LE? Bo LF to ma chyba 100% niskiej podłogi.

Wto Lis 09, 2010 19:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
Zaskakujące, ze nic nie wyszło z Bogdanem, ten model chyba też miał manuala, jak jego nieco dłuższy brat który był na testach w tamtym roku.
Manualna, 6-biegowa ISUZU.

Mateusz napisał:
Przez coś takiego jak zapis o manualnej skrzyni MKS skreśla wiele autobusów, bo tych się więcej produkuje przeważnie z automatem, do tego nie raz są wygodniejsze da kierowcy.
Warto zauważyć, że obecnie w segmencie autobusów klasy MAXI, opcję montażu manualnej skrzyni biegów posiada bardzo mało modeli więc i tak gdyby MKS chciał zacząć zastępować Jelcze to musiałby ten zapis ze SIWZ usunąć...

Zauważcie też, że testowany obecnie SOR to kolejny pojazd klasy MIDI - moim zdaniem nie ma sensu kupować kolejnych "maluchów" bo jak widać po sytuacji w autobusach, w niektóre dni nie powinny one w ogóle wyjeżdżać na miasto - chociażby w dni targowe czy święta. :-k

Wto Lis 09, 2010 19:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Właśnie zauważyłem że kolejne MIDI, ale o metr większe i jeszcze jedna parą drzwi, zawsze to coś...
Też jestem za standardowymi, 12-metrowymi wozami, a nawet i kilkoma przegubowcami, bo w dni targowe jak znalazł na 1.

Paweł_K napisał:
Mateusz napisał:
No ale zawsze jest wersja LF, gdzie układ siedzeń jest identyczny jak w Libero.

Nawet nie wiedziałem, że cos takowego istnieje. Wink
A to przypadkiem nie LE? Bo LF to ma chyba 100% niskiej podłogi.

Racja, LE :P A no są, był jeden na targach Transexpo w 2008 http://www.phototrans.eu/15,184800,4900.html niestety zdjęcia z wnętrza nie mam.
Wto Lis 09, 2010 19:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:

Racja, LE :P A no są, był jeden na targach Transexpo w 2008 http://www.phototrans.eu/15,184800,4900.html niestety zdjęcia z wnętrza nie mam.

Ciekawie to wygląda. Zawsze Solarisy kojarzyły mi się z 100% niską podłogą, wieżowym silnikiem i małą szybą z tyłu ;]

Ostatnio zmieniony przez Paweł_K dnia Wto Lis 09, 2010 19:54, w całości zmieniany 1 raz
Wto Lis 09, 2010 19:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Mateusz napisał:
Właśnie zauważyłem że kolejne MIDI, ale o metr większe i jeszcze jedna parą drzwi, zawsze to coś...
Też jestem za standardowymi, 12-metrowymi wozami, a nawet i kilkoma przegubowcami, bo w dni targowe jak znalazł na 1.
To jeżeli już to 1 sztuka tylko jest potrzebna :P Bo zrobiłby 2 kursy w przeddzień targowy popołudniu, zaś w dzień targowy tylko w godzinach 7-12. Potem już brak zainteresowania.
Ale szczerze powiedziawszy to:
1. Wyszkolić kierowców na przegubowca byłoby nie lada wyczynem
2. Żeby wprowadzać autobusy klasy MEGA do Skarżyska to najpierw trzeba przekonać ludzi do tego, że po mieście zamiast poruszać się samochodem warto wybrać komunikację miejską. Ale to raczej się nie uda... Przeciwnie - coraz więcej osób odchodzi od autobusów na rzecz własnej "puszki" (-(

Mateusz napisał:
Galeria na stronie Solarisa je ma Wink :
http://www.solarisbus.pl/files/pojazdy/urbino/le/solaris_alpino_89_le_i1_m.jpg
http://www.solarisbus.pl/files/pojazdy/urbino/le/solaris_alpino_89_le_i2_m.jpg

Wto Lis 09, 2010 19:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Wracając od Pawła no pogięło mnie jednak trochę i poszedłem sobie ze Słowackiego na Szydłowiecką by przetestować dokładnie ten nowy autobus. Jest on na czeskiej rejestracji :). Ocena : 3,5/5
Wady:
1)kasowniki są jak dziurkacze i jak wsiądzie kontrola to łatwo bilet zabukować :)
2) Przerażający dzwonek o wysokich tonach że aż uszy bolą
3) trzeba uważać przy tylnym wyjściu na głowę, bo jest nisko rurka od drzwi.
Tak to drzwi otwierają się na zewnątrz a to mi się podoba, siedzenia wygodne, miejsce dla inwalidy i na wózek jest. I co najlepsze środkowe drzwi są niskopodłogowe :) co cieszy głównie staruszki
Wto Lis 09, 2010 19:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Max.G.
Początkujący

Post Odpowiedz z cytatem
Prawda ale, też pozostaje pytanie... Ile pali? Czy tak szybko się zużyje czy też nie? Czy kierowcom się spodoba? Wszystko się okaże.

Wto Lis 09, 2010 20:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mateusz
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
A jest choć jedno siedzenie bez podestu? Bo z tego co widzę na zdjęciach na TWB to wszystkie na podeście.
Na czeskich tablicach, bo czeskiej produkcji :P
Mam prośbę, do Was, jeśli zobaczycie SORa jutro na linii to dajcie znać przed południem, byłbym wdzięczny. Bo jutro wybieram się do Skarżyska i przy okazji bym przetestował go.
Wto Lis 09, 2010 21:09 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Wto Lis 09, 2010 21:09
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Nowe autobusy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: