Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna Skarżyskie forum komunikacji miejskiej
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Sprawność pojazdów podczas zimy
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Sprawność pojazdów podczas zimy
Autor Wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Sprawność pojazdów podczas zimy Odpowiedz z cytatem
Ale z czego to wynika, rano na linie powyjeżdżały wszystkie duże autobusy, w związku z czym na bazie zostały same małe (i M11). W przypadku, gdy duże zawiodły i trzeba je było czymś zastąpić wybrano małe autobusy, które były już od lodzone i przygotowane do jazdy, w przeciwieństwie do M11, których przygotowywanie do jazdy potrwałoby pewnie dobrą godzinę.

Co do Mercedesów na 11 i 12. Wyjechały rano i jeździły do końca dnia. Trochę to by dziwnie wyglądało, gdyby nagle na Szydłowiecką przyjechała Solina na podmianę na "12" o 15. Ale też dlatego tak było, gdyż w momencie wyjazdu midików inne autobusy znajdowały się w trasie i po prostu nie było możliwości, żeby je zamienić. No, chyba nie jechaliby specjalnie Liberem do Ubyszowa tylko po to, żeby go podmienić z Mercedesem, który by wyjechał na "14"?

Nie Lut 05, 2012 09:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Nie Lut 05, 2012 09:04
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł, zaczekaj, bo ja chyba znowu czegoś nie zrozumiałem :D

Rano wyjechały duże autobusy. Rozumiem że mamy to samo na myśli: MANy, Neosie, M120 ? Jeśli tak, to nie jeżdżą przecież one cały dzień na jednej linii - bynajmniej większość, bo przecież są zmiany (jeśli się myle - poprawcie). Cały czas, w tym samym czasie, na bazie mieliśmy midiki, które były gotowe do jazdy. Więc autobusy które zjeżdżają po porannym szczycie, rozumiem wyjeżdżają w popołudniowym, więc jak przez te kilka godzin mogły zamarznąć?

A poza tym: wg. mnie, lepszym rozwiązaniem było i tak przygotowanie M11, niż puszczanie maluchów. Sorry, ale to jawne chamstwo ze strony MKSu, tak potraktować ludzi w szczycie i to w piątek dodatkowo, gdzie ta rotacja ludzi jest trochę większa. Co do czasu przygotowania pojazdów... no, rozumiem, że trochę to trwa, ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że każda szanująca się firma, ubezpiecza się na wypadek awarii pojazdów.
Nie Lut 05, 2012 12:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
No Bartek ma rację. Zrozumiałbym już te M11,które jednak Paweł nie wszystkie wyjechały na miasto. A co najważniejsze nie były zamarznięte bo akurat z tego co sie dowiedziałem nawet 2 z nich siedziały później na warsztacie w razie jakby coś było nie tak.. Więc była możliwość choćby zamiany na 7 niż dawanie małego wręcz busika. Ja myślę tym razem jak Bartek- to było chamstwo ze strony MKS-u albo nieprzemyślenie sprawy, zresztą ostatnio tak się właśnie zachowują...
Nie Lut 05, 2012 14:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżeli jest problem z uruchamianiem pojazdów podczas zimy to zawsze można zrobić tak, że część autobusów pracuje przez 24h na dobę, przed wyjazdem się dotankowuje i jazda na miasto. Ale chyba oszczędności rulez, więc takie rozwiązanie nie przejdzie...

Nie Lut 05, 2012 14:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Jak w Warszawie, wyją całą dobę. Ale rozwiązanie jest też takie: przygotować pojazdy odpowiednio wcześniej a nie tak jak w lecie. Przecież na zajezdni (sorry, na bazie :D:D:D) mają odpowiedni sprzęt do tego który np podgrzeje misę olejową, ładowanie akum. a poza tym, raczej M11 to nie automaty, żeby nie dało ich się ruszyć i pchnąć w ciepłe miejsce, gdzie łatwiej odpalić. Na pewno w każdym bądź razie autobusy nie zamarzły w ciągu 5 minut, że nie dało się cokolwiek zrobić. Dało się - wywalić midi w godziny szczytu.
Nie Lut 05, 2012 14:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Co do MANów, to jeden tj. #419 na pewno na mrozie ma problem z drzwiami i z ich otwarciem, i przez to nie może jeździć.

Autobusy gdy wyjeżdżają na poranny szczyt (mamy tu na myśli linie szkolne i "bisy", czyli linie "/1") zjeżdżają na bazę koło 8-9, a wyjeżdżają znowu koło 13-14, więc nie ma ich wtedy na bazie. Błędem i tutaj muszę Wam przyznać rację było to, że np. autobusy po powrocie z Kościelnego zostały na bazie (a zapewne były to peerki, czy nawet i M11) zamiast wyjechać i podmienić midiki. Nie problem byłby z podsyłem takich autobusów na Z-2 na 7, na Przychodnię Kolejową, czy przez Ekonomii na Skałkę na 15, czy nawet i na Jaracza. Ale po prostu lenistwo i standardowe "nie da sie" wygrało.

C odo przygotowywania autobusów - należy przyjąć taką zasadę - np. od 4 rano przygotowywać autobusy, które na linie wyjeżdżają najwcześniej, czyli "13", "18", "9", czy inne. Gdy je się przygotuje wystawić je na dwór i co jakiś czas włączać silnik i zagrzewać, żeby znowu nie zamarzły, a na halę dawać kolejne autobusy, które wyjeżdżają później, czyli np. "1", "2", "12" "25". A po nich wstawić na halę autobusy z rezerwy, aby "w razie czego" były gotowe do wyjazdu w razie jakiejś awarii, a po zjeździe ze szczytu te autobusy też co jakiś czas uruchamiać (mechanik jeden by miał robotę i chodził od autobusu do autobusu i co jakiś czas odpalał). Nawet jeżeli tak nasi robili to zrobili jeden błąd - za rezerwę pojęli midiki, a nie M11, czy pozostałe 120M, czy PR110M, bo nie wierzę, że wszystkie tak od razu wyjechały i nie było co wystawić.

A i jeszcze co do zmian - Teraz to nie autobus jest przypisany do kierowcy, jak było dawniej i każdy wyjeżdżał swoim, tylko jest autobus do linii. Np. jak o 6 rano wyjechał załóżmy PR110M na 7, 120M na 14, MAN na 15 i 22 to jeździły na nich przez cały dzień. Chyba, że y był jakiś wolny autobus to wtedy wyjeżdża inny. Ale z reguły jest tak jak piszę. Wyjątkiem jest II zmiana "14', łączona z "25" na którą z reguły wyjeżdża kierowca tym autobusem, którym rano jeździł na "25".

Ostatnio zmieniony przez Paweł_K dnia Nie Lut 05, 2012 16:10, w całości zmieniany 1 raz
Nie Lut 05, 2012 16:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł, dokładnie.
I potwierdzam: po raz kolejny wygrało lenistwo, nie da się i jak Szymon napisał: oszczędności Rulez.
Nie Lut 05, 2012 16:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
U nas wiele rzeczy by się dało i przydało zacząć stosować. Ale cóż, z naszymi "władzami" w MKSie, nie wiele się uda zrobić. A przecież nie trzeba wiele. Przyjąć tylko odpowiednie metody działania w razie takich klęsk jak teraz mamy - mróz do -30 stopni...

Nie Lut 05, 2012 16:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Wydzieliłem dyskusję o zimowych problemach do oddzielnego wątku Wink

Paweł_K napisał:
Co do MANów, to jeden tj. #419 na pewno na mrozie ma problem z drzwiami i z ich otwarciem, i przez to nie może jeździć.
Zamiast wykorzystywać denaturat do różnych innych celów powinni go zacząć więcej dolewać do układów pneumatycznych autobusów ;]

Paweł_K napisał:
mechanik jeden by miał robotę i chodził od autobusu do autobusu i co jakiś czas odpalał
Taki pracownik nazywa się PLACOWY. Zazwyczaj jest to dyżurny kierowca, który odpala, gasi, ustawia, przestawia autobusy na terenie zajezdni.

Nie Lut 05, 2012 19:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Słyszałem, że teraz mają jakiś inny środek, bo denaturat też zamarzał. ;]

Nie Lut 05, 2012 20:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Paweł_K napisał:
Słyszałem, że teraz mają jakiś inny środek, bo denaturat też zamarzał. ;]

W każdym bądź razie żaden nie działa.
Nie Lut 05, 2012 20:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szymon
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Bartek_K napisał:
W każdym bądź razie żaden nie działa.
Działa, bo inaczej drzwi by się w ogóle nie otwierały... :rolleyes:

Nie Lut 05, 2012 21:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Chodzi mi o zamarzanie. Rękami drzwi przecież nie otwierają.
Nie Lut 05, 2012 21:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
a może :D skąd to możemy wiedzieć.. Ale obawiam się teraz czekając jutro na autobus czym to będę jechał do szkoły: M11, PR110M czy może jednak MAN?
Bo jak podjedzie mi mały Neoplan czy Libero to chyba pójdę do MKS i uduszę p. Derlatkę...
Nie Lut 05, 2012 21:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
A ja zobaczę co jutro będzie koło mnie jeździło i czy znowu jak w piątek "25" będzie jechało na Bór opóźnione 12 minut w obsłudze Nerwojelcza.

Ale wiesz, poczekajmy, niech coś• jeszcze wykombinują to i ja pójdę pomóc dusić. :D

Nie Lut 05, 2012 22:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
To ja się pośmieje. Dajcie znać czy znowu nieporadność była górą.
Nie Lut 05, 2012 22:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Ok, jutro wieczorem zdamy pełną relację. :)

Nie Lut 05, 2012 23:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
R@dzio_D
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
a wiec hura : na jedynkach Many 420 i 421 , na 7 394 na 14 368 na 15 373 na 19 MAN na 21 M11 (#353) na 17 372 potem widziałem na popołudnie na 16 #397 a wcześniej na 25 #396 , potem po 15-ej na 18 było #409 i chyba tyle co pamiętam, ale dużo dziś było dużego all day :D Tak więc uduszenie zawieszone a uśmiech z :/ był Neutral na widok już dużych ale zmienił się na :) bo były one ciepłe wewnątrz :D tak więc sprawdzian z dziś 4+ (tyle za 409 :P)
Pon Lut 06, 2012 19:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Bartek_K
Kierowca

Post Odpowiedz z cytatem
Hehe tak jak CI pisałem - chyba MKS się zmobilizował po fali krytyki, jaka na niego poleciała :D
Nie chwalmy dnia przez zachodem słońca. Zobaczymy jak będzie jutro ;>
Pon Lut 06, 2012 19:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł_K
Główny dyspozytor

Post Odpowiedz z cytatem
Na 25 był rano #409, po południu #412. Ale za to najlepiej było na "12", gdzie jeździła... Solina... Neutral

Radek, jaki #353...? :D

Pon Lut 06, 2012 20:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklama

Pon Lut 06, 2012 20:19
Odpowiedz do tematu    Forum Skarżyskie forum komunikacji miejskiej Strona Główna » Obsługa linii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: